Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Hokej: Selvek už dvadsiatku nepovedie

TASR|18. jan 2001 o 10:36

Bratislava 17. januára (TASR) - Jedným z bodov stredajšieho zasadnutia výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) bolo aj pôsobenie slovenských juniorských reprezentácií. Najväčšiu spokojnosť vyjadril VV SZĽH s výberom 16-ročných, ktorý

zvíťazil na turnaji štyroch a reprezentáciou 18-ročných, ktorí absolvovali kvalitný turnaj vo Francúzsku. Ôsma priečka reprezentácie SR 20 povedie k zmenám v realizačnom tíme a už teraz je isté, že jej hlavným trénerom nebude Ján Selvek. Nové zloženie realizačného tímu by malo byť známe do konca februára.

Vedenie SZĽH pripustilo isté chyby v príprave dvadsiatky v termíne a spôsobe odchodu reprezentácie do dejiska v Moskve. Prezident SZĽH Juraj Široký povedal: "Takýchto chýb sa v budúcnosti musíme vyvarovať." Tréner juniorskej reprezentácie Ján Selvek okrem iného poznamenal: "Priznám sa, že od niektorých hráčov zo zámoria som čakal viac, no treba dodať, že nám chýbalo aj trochu šťastia."

Najväčšiu nespokojnosť prejavil VV SZĽH s pôsobením výberu hráčov do 23 rokov, ktorí sklamali na turnaji vo Francúzsku. "S touto vekovou kategóriou vážne počítame aj v budúcnosti, no očakávame podstatné zlepšenie výsledkov," konštatoval Široký.