Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Hokej: Róbert Petrovický v MoDo, v stredu trénoval, v sobotu bude hrať

TASR|1. feb 2001 o 11:33

Ö-vik 1. februára (TASR) - Slovenský hokejista Róbert Petrovický podpísal v stredu podvečer zmluvu do konca sezóny so švédskym prvoligovým klubom MoDo Hockey. Z farmy NHL v Chicagu priletel všestranný útočník do Ö-Viku už v utorok ráno, ale v stredu, v de

ň uzávierky prestupov vo švédskej Elitenserien mu jeho klub NY Islanders ešte robil s podpisom kontraktu problémy. Napokon sa Petrovický prostredníctvom agenta dohodol s ostrovanmi na nešpecifikovanom finančnom odškodnom, požiadal o pracovné víza, absolvoval prvý tréning a v sobotu by mal nastúpiť na svoj prvý zápas proti Timre.

"Mal som toho už v zámorí plné zuby, lebo v NHL mi Islanders dávali šancu v zápasoch tak dve minúty, na farme sa mi darilo, ale to nie je pre mňa. Prišli ponuky zo Švajčiarska, Fínska a napokon sa o mňa bili tri švédske kluby MoDo, HV 71 a Lulea. MoDo dalo najlepšiu ponuku, všetko malo byť v poriadku a odletel som do Švédska. A zrazu som mal problémy s generálnym manažérom Mikom Milburym. Napokon po určitom zatajovaní sa z jeho strany došlo k dohode s istým odškodnením a čakám už iba na pracovné povolenie," popísal Petrovický najnovšie peripetie svojho komplikovaného hokejového osudu.