Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Hokej: Reprezentačný tréner Ján Filc by si radšej vybral druhú skupinu

TASR|12. feb 2001 o 13:19

Bratislava 12. februára 12. januára (TASR) - Počas víkendu sa v nórskom Oslo a rakúskom Klagenfurte rozhodlo o šiestich postupujúcich do 1. fázy hokejového turnaja na ZOH 2002 v Salt Lake City, kde sa v A - skupine predstaví okrem Slovenska (vybojovalo si

pramy postup 7. miestom na MS v 1999 v Nórsku) aj Rakúsko, Lotyšsko a Nemecko. V B - skupine sa k Švajčiarsku pripoja Bielorusko, Ukrajina a Francúzsko.

Na zverencov reprezentačného trénera Jána Filca čaká neúprosný boj, keď do ďaľších bojov, kde na víťaza čaká v D - skupine 2. fázy Rusko, Fínsko a USA, postúpi iba jeden tím. "Obe skupiny sú silné a postúpiť nebude ľahké. Všetko je relatívne a najsilnejší je vždy ten, kto zvíťazí. Ak by som si však mohol vybrať, snáď by som si zvolil druhú skupinu," reagoval na zloženie skupín 1. fázy hokejového turnaja tréner Filc.

Slovensku systém prisúdil víťazov oboch kvalifikačných skupín Nemecko aj Lotyšsko a i to svedčí o relatívne vyššej kvalite slovenskej skupiny. "Všetko záleží na tom, v akom zložení tímy pricestujú. Ak si zoberieme fakt, že za Nemecko môže chytať brankár Olaf Kölzig a za Lotyšsko Arturs Irbe, nebude to vôbec jednoduché."