Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Hokej: Predohrávka 50. kola Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:3

TASR|23. feb 2001 o 08:12

Slovan Bratislava - Hkm Zvolen 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 19. Hreus, 48. Sorokins - 24. a 43. Pohorelec, 12. Kowalczyk. Rozhodcovia Jakubec - Lokšík, M. Novák, vylúčení 3:5, navyše Kolník - Török na 10 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, striedania: v čase trestu Kolníka (35.-45. Melichárek) - 35. Longauer za Kondera, 3267 divákov.

Súboj vedúcich tímov tabuľky sa začal šancami na jednej i druhej strane. Už v 2. minúte sa však sami pred Rovniankom nepresadili Cíger s Hurtajom, o tri minúty neskôr pochodil pred Rybárom rovnako Plch. Domáci potom nevyužili Konderovo vylúčenie, úspešnejší v početnej výhode boli hostia, ked Kolbovo potrestanie využili už za 17 sekúnd. Slovanisti sa proti pozornej obrane Zvolena len ťažko presadzovali, v 19. minúte sa ale na pravej strane uvoľnil Kuľha a jeho prihrávku pred bránku využil vo vyrovnávajúci gól Hreus. Úvod druhej tretiny bol pre Slovan znova nešťastný. Kolba v 24. minúte zbytočne stratil puk a Pohorelec získal hosťom druhý raz vedenie. Bratislavčania sa dostali do útlmu a takmer nič im nevychádzalo. Najväčšiu šancu mali v 31. min po zaváhaní Klepáča, ale Rovnaienk si poradil so strelou Štefanku, aj následnou dorážkou Rataja. Do tretice inkasoval Slovan aj úvode záverečnej tretiny. A hoci Sorokins počas štvorminútovej presilovky znížil, vyrovnať sa domácim nepodarilo ani v 60-sekundovej power play. Naopak, po zaváhaní Sorokinsa mohli inkasovať.