Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Hokej: Postupom do Zürichu cieľ splnili, tam ho ale chcú prekročiť

TASR|9. jan 2001 o 16:33

Bratislava 9. januára (TASR) - Hokejisti slovenského majstra Slovana Bratislava absolvovali v utorok na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu posledné dva tréningy a v stredu ráno o 8.00 h sa už vydajú autobusom na cestu do švajčiarskeho Zürichu. Tam ich od piat

ka do nedele (12.-14. januára) čaká finále Kontinentálneho pohára v konkurencii tímov Mníchov Barons, Londýn Knights a ZSC Lions.

"Najviac poznatkov máme o našom prvom súperovi, nemeckom Mníchove," povedal tréner belasých Ľubomír Pokovič a pokračoval: "Pomerne dosť informácií máme aj o Londýne a domácom mužstve, tých si ale ešte budeme môcť pozrieť aj priamo v akcii. Mníchov je momentálne vedúcim tímom nemeckej DEL a hoci sa v individuálnych štatistikách jeho hráči v popredí neobjavujú, majú vynikajúcu bilanciu. Dali pomerne veľa gólov, ale čo je dôležité, málo inkasujú. Majú dvoch vyrovnaných brankárov, z ktorých jednotkou je podľa všetkého Ruson, ktorý má priemer 2,47 gólu na zápas a z 26 odchytaných stretnutí má 91,32 percentnú úspešnosť. Posledné dva súboje v domácej lige síce prehrali, no bude to ťažký súper. V jeho drese pôsobia aj traja hráči so skúsenosťami z NHL, najviac ich má Bob Sweeney. Vo využívaní presilových hier sú s 13-percentou úspešnosťou na 12. mieste a v oslabeniach s 86-percentnou na šiestom. Sú štvrtým najslušnejším tímom v domácej súťaži a z tohto pohľadu vychádza, že budú aj veľmi disciplinovaní. Angličania budú ťažkí najmä čo do fyzického nasadenia, pretože v ich tíme pôsobia takmer samí Kanaďania, pre ktorých je príznačná tvrdá hra. Niektorých hráčov Zürichu sme mali možnosť vidieť v drese švajčiarskej reprezentácie počas turnaja v Trenčíne. A hoci sa im v posledných zápasoch doma príliš nedarilo, budú ťažkým súperom už len z toho pohľadu, že budú hrať doma."

Prezident klubu Maroš Krajči: "Do Zürichu neodchádzame s jasným cieľom vyhrať, no chceme vyhrať. Našim prvoradým cieľom bolo predovšetkým do finále Kontinentálneho pohára postúpiť. To sme splnili a teraz v Zürichu chceme tento cieľ ešte prekročiť. To znamená, že našou snahou je skončiť čo najvyššie, sklamaním pre mňa by bolo štvrté miesto. Za poradie v Kontinentálnom pohári sú vypísané finančné prémie od prvého do štvrtého miesta postupne 60.000, 40.000, 30.000 a 20.000 švajčiarskych frankov. Tie sa v závislosti od výkonov rozdelia medzi hráčov, malo by to predstavovať z danej sumy minimálne 80-percent. "

Zdravotný stav mužstva, až na obrancov Babku a Kolbu, je v poriadku. "Babka, ktorý utrpel zranenie v zápase so Skalicou už dnes predpoludním trénoval, no až v piatok sa definitívne rozhodne, či bude môcť aj hrať. Kolbov štart s vyskočeným ramenom je vylúčený. V utorok predpoludním chýbal na tréningu aj popradský útočník Kuľha kvôli problémom s prieduškami, na večernom tréningu však už bude na ľade," povedal Ľubomír Pokovič.

Do Zürichu by mala výprava Slovana doraziť v stredu okolo 22.00 h, ubytuje sa v Swiss hoteli. Na druhý deň vo štvrtok o 18.15 h absolvujú hráči prvý tréning.