Séria rivalov sľubuje drámu, Edmonton vyrovnal stav série

Hráči Edmontonu Oilers sa radujú z gólu.
Hráči Edmontonu Oilers sa radujú z gólu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|21. máj 2022 o 06:27

Na programe druhého kola play off boli dva zápasy.

NEW YORK. Carolina Hurricanes zvíťazili aj v druhom zápase série proti New Yorku Rangers. Zápas sa skončil výsledkom 2:0 a po dvoch domácich stretnutiach vedú rovnakým skóre aj v sérii.

Ich PNC Arenu ešte v tohtoročnom play off nikto nedobyl. Vyhrali v nej všetky štyri duely v prvom kole i prvé dva v druhom. Zároveň však Canes zatiaľ nevyhrali ani jeden zápas na ľade súpera.

Piatkový duel proti Rangers bol hlavne o taktike. Brankári boli prekonaní jediný raz. V 36. minúte skóroval vo vlastnom oslabení Brandon Smith a strelil víťazný gól. Výhru spečatil gólom do prázdnej brány Aho.

Po prvý raz v histórii Hurricanes sa stalo, že dva duely v play off po sebe rozhodli obrancovia. Smith zároveň skóroval proti bývalému tímu, kde strávil štyri celé sezóny.

Antti Raanta si pripísal 21 zákrokov a udržal čisté konto. Šesťorkin pustil jeden z 21 pokusov súpera.

Edmonton Oilers vyrovnali stav série proti rivalom z Calgary na 1:1. Zvíťazili v druhom dueli na ľade súpera.

Tesný duel rozhodli až v tretej časti hry.

Do stretnutia vstúpili opäť lepšie "plamene". Mikea Smitha prekonali v 4. minúte Stone a v 7. minúte Ritchie. V prvej časti hry zvládol odpovedať znížením Duncan Keith v 14. minúte.

Flames opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov v 23. minúte, keď Toffoli strelil posledný gól domácich v zápase. O minútu mu odpovedal Connor McDavid a v 36. minúte v štvorminútovej presilovke vyrovnal Evan Bouchard.

Víťazný gól strelil v 51. minúte vo vlastnom oslabení Zach Hyman. Na konečných 5:3 pre Edmonton zvýšil v 53. minúte Draisaitl.

Connor McDavid zaznamenal dva body a v prvých deviatich dueloch play off má už 20 bodov. Rýchlejšie na túto métu vo vyraďovacích bojoch došli v celej histórii súťaže len dvaja hráči - Wayne Gretzky (8 zápasov, 1981, 1983, 1985, 1987) a Mike Bossy (8 zápasov, 1981).

NHL - play off - druhé kolo - 19. máj:

Carolina - NY Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 36. Br. Smith (Aho, Teräväinen), 60. Aho

Brankári: Raanta 21/21 - Šesťorkin 20/21

Stav série 2:0 pre Carolinu.

Calgary - Edmonton 3:5 (2:1, 1:2)

Góly: 4. Stone (J. Gaudreau, Tkachuk), 7. Ritchie (Gudbranson, Lewis), 23. Toffoli (Kylington, J. Gaudreau) – 14. Keith (McDavid, Draisaitl), 24. McDavid (Keith, Draisaitl), 36. Bouchard (Keith, Kane), 51. Hyman (Nugent-Hopkins), 53. Draisaitl (Mi. Smith)

Brankári: Markström 35/40 - Smith 37/40

Stav série 1:1.