Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Hokej: Plavuchov návrat do Třinca je v tejto sezóne nemožný

TASR|20. feb 2001 o 04:15

Třinec 19. februára (TASR) - Slovenský útočník Vlastimil Plavucha, ktorý predčasne ukončil svoje hosťovanie v českom Třinci a vrátil sa pomôcť svojmu švajčiarskemu klubu Langnau, už v žiadnom prípade nemôže v závere sezóny znova nastúpiť v drese českého l

igistu. Možnosť prípadného návratu do českého tímu vylúčil generálny sekretár Českého zväzu ľadového hokeja Jindřich Micka, ktorý sa odvolal na platné znenie medzinárodného prestupového poriadku.
"Snažili sme sa dosiahnuť, aby Vlasto dostal výnimku a mohol tak pomôcť v Třincu v boji o play off, naše úsilie však vyšlo nazmar. Teraz ho čaká s Langnau boj o záchranu," povedal hráčov agent Miroslav Boris.

Strieborný medailista z Petrohradu odohral počas hosťovania v Třinci štyri stretnutia, v ktorých strelil dva góly a zaznamenal jednu asistenciu. Dva zápasy pred koncom základnej časti švajčiarskej hokejovej súťaže sa v Langnau zranil kanadský hokejista Ray Sheppard, ktorého v ostávajúcich zápasoch podľa klauzuly v zmluve nahradil práve 33-ročný slovenský útočník, ani jeho snaha však nepomohla švajčiarskemu tímu postúpiť do play-off.