Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hokej: Plavucha dohrá sezónu v Langnau

TASR|22. feb 2001 o 16:38

Langnau 22. februára (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant, strieborný medailista z MS v Petrohrade Vlastimil Plavucha napokon predsa len dohrá túto sezónu v tíme Langnau, ktorý vo švajčiarskej lige bude hrať len o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Po tom čo definitívne po jeho opätovnom povolaní do tímu namiesto zraneného Kanaďana Raya Shepparda a neprebojovaní sa do play off sa vylúčil aj jeho ďalší štart v českom Třinci, 32-ročnému útočníkovi ešte svitla nádej, že by mohol hrať v tímoch Davosu alebo Bernu v play off o titul. "Vo Švajčiarsku sa skončil prestupový termín v stredu o 17.00 h, my sme dostali výnimku a o Vlastovom prestupe sme mohli rokovať až do polnoci," vysvetlil zamotanú situáciu okolo slovenského kanoniera jeho manažér Miroslav Boris a dodal. "Padla však aj táto posledná možnosť a Vlasto dohrá sezónu až do vypršania zmluvy v Langnau. Rokovania stroskotali na financiách."

Prvý zápas o udržanie tak čaká jediného slovenského legionára vo švajčiarskej lige už túto sobotu, keď jeho tím nastúpi proti poslednému mužstvu 12-člennej ligy Chaux de Fonds.