Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Hokej: Petrovický hral za MoDo od 27. minúty, na druhý deň bol pre ženu a dcéru

TASR|4. feb 2001 o 23:46

Ö-vik 4. februára (TASR) - Slovenský hokejista Róbert Petrovický odohral v sobotu svoj prvý zápas vo švédskej Eliten serie a prihrávkou na tretí gól pomohol svojmu novému klubu MoDo Hockey k víťazstvu 3:1 nad Timrou. Proti mužstvu, s ktorým mal domáci tím

dovtedy nepriaznivú bilanciu (1:5, 1:2, 3:4, 1:3) hral slovenský krídelník od 7. minúty druhej tretiny v druhom útoku. Na druhý deň ráno však nemal čas dospávať a aklimatizovať sa, lebo išiel po manželku a dcérku do Štokholmu.
"Neviem, aké plány majú so mnou v klube, vraj tu neradi menia lajny. Pracovné víza mi však vybavili tesne pred zápasom. V každom prípade ma však v druhej tretine postavili do druhého útoku a chodili sme aj na presilovky. Absolvoval som tak deväť až desať minút. Tá gólová akcia sa mi naozaj vydarila, získal sa na modrej puk, vnikol som do pásma, naznačil strelu, ale prihral som spoluhráčovi a na jeho bombu sa už súperov brankár nestačil presunúť. Dnes ráno som odletel do Štokholmu, kde som vyzdvihol manželku Šárku a dcérku Chiaru-Jane, obe sú v poriadku a dúfam, že tu spolu zostaneme do konca sezóny," vyznal sa v nedeľu po návrate z letiska Petrovický.