Zradilo ho zdravie. Kariéru ukončil 34-ročný útočník Montrealu

Paul Byron
Paul Byron (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|20. sep 2023 o 20:35

V klube bude pokračovať ako konzultant pre vývoj hráčov.

MONTREAL. Hokejový útočník Montrealu Canadiens Paul Byron sa rozhodol ukončiť kariéru. Má 34 rokov, zdravotný stav mu nedovolí pokračovať.

Celú minulú sezónu vynechal pre zranenie v dolnej časti tela. V ročníku 2021/22 odohral iba 27 stretnutí.

"Po dlhých mesiacoch premýšľania o tom, čo je najlepšie pre moje zdravie a budúcnosť mojej rodiny, som sa rozhodol ukončiť kariéru. Po mnohých pokusoch o rehabilitáciu, liečenie, po konzultáciách s rôznymi lekármi a skúšaní všetkého možného, aby som sa mohol vrátiť, prišla jasná definitíva," napísal vo vyhlásení.

"Celý život som dokázal prekonávať nepriazeň osudu a dokazovať ľuďom, že sa mýlia. Dlho som si uchovával nádej, že sa mi to podarí ešte raz, čo na druhej strane spôsobilo, že toto rozhodnutie bolo také ťažké.

Skutočnosť je však taká, že kvôli zraneniam, ktoré som utrpel počas posledného zápasu a sezón pred ním, už nemôžem trénovať, korčuľovať ani sa posúvať na profesionálnu úroveň. Aj keď je ťažké prijať túto skutočnosť, nemôžem si pomôcť, ale cítim sa nesmierne vďačný a hrdý na svoju kariéru."

Tá trvala 12 sezón, počas ktorých Byron odohral 521 duelov a zaznamenal 208 (98+110) bodov. Nastupoval v dresoch Buffala, Calgary a Montrealu, s ktorým v roku 2021 hral vo finále Stanley Cupu.

Naďalej zostane zamestnancom Canadiens. V organizácii bude pôsobiť vo funkcii konzultanta pre vývoj hráčov.

"Paul počas siedmich sezón v Montreale zanechal odkaz vďaka jeho vodcovstvu, láskavosti a prínosu pre komunitu a sme veľmi radi, že sa pripojil k oddeleniu pre rozvoj hráčov. Jeho skúsenosti, komunikácia a prístup budú prínosom pre našich hráčov aj prospektov," vyhlásil majiteľ Geoff Molson.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Zradilo ho zdravie. Kariéru ukončil 34-ročný útočník Montrealu