Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hokej: Pardavý je pripravený na trest, Broša ale rozhodne nechcel zraniť

TASR|9. jan 2001 o 14:06

Trenčín 9. januára (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Ján Pardavý hrajúci v drese českého extraligistu HC Vsetín prežíva od posledného zápasu svojho tímu na Sparte (2:4) neľahké chvíle. Po tom, čo za faul na domáceho útočníka Michala Broša, ktorému

spôsobil ľahší otras mozgu, dostal od hlavného rozhodcu trest len 2+2, sa v českých médiách rozpútala veľká kampaň za jeho exemplárne potrestanie.

"České noviny som zatiaľ ešte nečítal, nakoľko po zápase na Sparte som cestoval domov do Trenčína," povedal Ján Pardavý a pokračoval: "To, čo sa stalo na Sparte mi je samozrejme veľmi ľúto a Broša som v žiadnom prípade nechcel zraniť. Stretnutie bolo pomerne tvrdé a k zákroku na Broša došlo potom, čo som po odohratí puku dostal od neho úder do tváre. V akomsi podvedomom reflexe som mu chcel faul odplatiť, no hokejka, ktorou som sa po ňom ohnal, ho nešťastne zasiahla do brady. Od rozhodcu som za tento zákrok dostal dve plus dve minúty, po zápase mi neodobrali ani registračný preukaz. Myslím si, že keby na zápase nebolo veľa ľudí z vedenia českého hokeja, na čele s pánom Šulcom, možno by sa ani nič nedialo. Som pripravený na akýkoľvek trest, no ešte raz opakujem, že z mojej strany nešlo o úmysel. To aká bude jeho výška mi je ťažko povedať, viem, ale že za podobné zákroky už bol stop na dva zápasy plus finančná pokuta. Dnes odchádzam do Vsetína, kde máme večer tréning, tam sa možno dozviem niečo viac."