Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Hokej: Pardavý dostal stop na štyri zápasy a pokutu 20.000 korún

TASR|10. jan 2001 o 09:28

Vsetín 9. januára (TASR) - Slovenskému hokejovému útočníkovi v službách českého extraligového klubu HC Vsetín Jánovi Pardavému zastavila disciplinárna komisia Asociácie profesionálnych klubov činnosť na štyri stretnutia za nedovolený zákrok na Michala Bro

ša v stretnutí 35.kola extraligy proti úradujúcemu českému majstrovi Sparte Praha. Strieborný medailista z MS v Petrohrade, ktorý spôsobil Brošovi otras mozgu, musí navyše zaplatiť finančnú pokutu vo výške 20.000 českých korún.

Výsledný trest je najvyšším, aký disciplinárna komisia v prebiehajúcom ročníku českej extraligy udelila. Pred samotným Pardavého zákrokom sa dopustil Broš dvoch faulov najskôr na Jiřího Dopitu a následne aj na slovenského reprezentanta, disciplinárka však tento fakt pri svojom rozhodovaní dostatočne nezohľadnila.

"To, čo sa stalo na Sparte, je mi samozrejme veľmi ľúto. Broša som v žiadnom prípade nechel zraniť. K zákroku došlo po tom, čo som po odohratí puku dostal od neho úder do tváre. V akomsi podvedomom reflexe som mu chcel faul odplatiť, no hokejka, ktorou som sa po ňom ohnal, ho nešťastne zasiahla do brady," povedal na margo celého incidentu Pardavý.