Tipos extraliga: Nitra zvíťazila nad HC Košice a znížila stav série na 1:2

Zápas HC Košice - HK Nitra.
Zápas HC Košice - HK Nitra. (Autor: TASR)
Sportnet|21. mar 2023 o 15:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z 3. zápasu štvrťfinále play off Tipos extraligy: HK Nitra - HC Košice.

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HC Košice dnes LIVE (štvrťfinále play off, 3. zápas, Tipos extraliga, utorok)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2022/2023
21.03.2023 o 18:00
3. kolo
Nitra
5:2
(1:2, 1:0, 3:0)
60' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 11. Tvrdoň, 40. Green (Gill, Tvrdoň), 56. Baláž (Elmer, Krivošík), 58. Buncis (Lacka), 59. Elmer – 16. Rogoň (Chovan), 19. Linet (Breton, Fejes). Rozhodca: Baluška, Goga – Junek, Synek.
Rozhodla tretia tretina, Nitra skórovala v 56. minúte na 3:2, potom pridala ešte jeden gól a na záver trafila prázdnu bránu. Nitra zdolala Košice 5:2 a znížila stav série na 1:2.

59:14
Deylovo nastrelenie Nitrania zachytili a dostali puk do stredného pásma.
58:45
goalNitra dala gól!
JAKE ELMER trafil zo stredného pásma prázdnu bránu a je rozhodnuté.
58:18
importantJanus odišiel z brány, je tu powerplay Košíc.
57:20
Nitra je v dvojgólovom vedení. Lacka obišiel bránu, prihral na modrú FILIPSOVI BUNCISOVI, ktorý dorazil vlastnú strelu za Janusov chrbát.
Asistencia: Jakub Lacka
57:16
Dopredu išiel Lacka stíhaný Rogoňom, nezakončil.
55:49
Sekundu po skončení presilovky ide Nitra do vedenia. Rozhodujúca bola krížna prihrávka Elmera na ľavý kruh a JOZEF BALÁŽ trafil bližší pravý horný roh brány.
Asistencie: Jake Elmer, Filip Krivošík
55:02
Nitra zovrela Košice, tvrdá strela od modrej bránu minula, potom kryl strelu Baláža Janus.
54:26
Elmerova strela z jazdy z pravej strany, Janus puk chytil, chcel rozohrať, ale už sa pískalo.
54:00
Nitra má šancu ísť v presilovke do vedenia. Gill strieľal cez cloniaceho Krivošíka, Janus puk podržal.
53:48
HL – príliš veľa hráčov na ľade.
52:58
Fejesova prihrávka neprešla na Pollocka v predbránkovom priestore, Nitrania dobre zasiahli.
51:51
Košice v prečíslení, Breton zakončoval sám zvnútra pravého kruhu do hrude Kašíka.
51:26
Parshin nebezpečne vystrelil z otočky, Kašík s námahou zasiahol, život mu ešte znepríjemňoval Slovák.
51:11
Hovorka strieľal na bránu, pred ňou bol Tybor, tečovaný puk skončil mimo hracej plochy.
49:34
importantChovanovo nastrelenie takmer zaskočilo Kašíka, puk skončil pár centimetrov od jeho bránky.
49:22
Bajtek puk iba pretečoval do útočnej tretiny, má ho Olsson.
48:12
Southorn strieľal od ľavého mantinelu, Kašík lapil puk zo vzduchu do lapačky.
47:49
Elmer zblízka nemieril presne.
47:03
Gajdoš strieľal, pred Janusom bolo husto, ale košický gólman zasahovať nemusel.
46:04
Krivošík hľadal pred bránou Sýkoru, ten ale puk nezasiahol.
45:34
Fejes – 2 min., nedovolené bránenie.
45:00
Southornovo nastrelenie zastavil Kašík, o puk sa bojuje pri mantineli.
43:41
importantSýkora prihral spoza brány pred ňu nakorčuľovanému Gillovi, ten obrovskú šancu nevyužil.
42:35
Fejes nastreľoval puk takmer z bránkovej čiary, pred bránu sa medzitým presunul Pollock, ale netečoval puk medzi tri žrde.
41:58
Kniesova strela vyrazená Janusovou vyrážačkou na ochrannú sieť.
41:43
Bodákovo nastrelenie od modrej skončilo pri žŕdke v Janusovej lapačke.
40:38
Nitra hrá presilovku, no zatiaľ sa jej nepodarilo usadiť v útočnom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine padol iba jeden gól a to v jej samom závere, strelil ho v presilovke Green, čím upravil priebežné skóre na 2:2.
Tretia tretina sa začne o 19:55.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:54
importantPo vyhranom buly Nitra opäť vyštartovala na bránu a nechýbalo veľa, aby pridala ďalší gól! Janus sa roztiahol na ľade a hru prerušil.
39:48
Dvanásť sekúnd pred koncom druhej tretiny strieľa Nitra vyrovnávajúci gól! Tvrdoň prihral za pravý kruh Gillovi, ten puk posunul LUKEOVI GREENOVI na ľavý kruh a Green delovkou prestrelil Janusa.
Asistencie: Sahir Gill, Marek Tvrdoň
39:17
Linet – 2 min., držanie.
39:15
Výborný Janus, pohotovo kryl tvrdú Tvrdoňovu strelu z pravej strany.
38:39
Košičania zbierajú sekundy, odpálili puk ku Kašíkovi.
38:14
Lamper – 2 min., podrazenie.
36:57
Nitra hrá oslabenie výborne, Krivošík prihral krížom Greenovi, ktorého bombu Janus zneškodnil.
35:58
Nitra je už vo štvorici, Mezei drží puk v útočnom pásme.
35:30
Krížnu Southornovu prihrávku vystihol Vitáloš, Nitra sa oslobodila.
35:00
Kašík – 2 min., zdržiavanie hry
34:57
Kašík uchmatol puk pred Fejesom a prerušil hru, lenže dostane dve minúty. Prikryl puk mimo bránkoviska.
34:08
Gill v oslabení vyviezol puk a aj strieľal spoza hráča, ktorý puk tečoval mimo.
33:51
Mezei – 2 min., napadnutie.
33:29
Krivošík servíroval puk bekhendom pred bránu, kde bol Baláž, no tesne sa k puku nedostal.
32:29
importantGajdoš urobil chybu na útočnej modrej, puk sa odrazil do jazdy Fejesovi, ktorý sa rútil sám na Janusa, ten jeho forhendový blafák vychytal!
31:31
importantMezei zaútočil, obišiel s pukom bránu a po ľade ho chcel zasunúť za bránkovú čiaru, Janus si dal pozor.
30:32
Jääskeläinen iba nastrelil puk, Kašík rozohráva.
29:16
Breton preniesol hru na Slováka, ktorého strela bola zrazená brániacim hráčom do rohu.
28:34
importantKošice rozpútali pred nitrianskou bránkou riadne peklo, nitrianska defenzíva na čele s Kašíkom to s vypätím všetkých síl ustála.
28:16
importantFerenc pálil, hľadal Pollocka, Kašík zasiahol, dorážka Fejesa išla tesne vedľa!
27:39
Nastrelenie Košíc Kašík nevyrazil pred seba a podržal puk, čo bolo rozhodujúce, keďže pred ním bolo veľa hráčov.
26:53
Greenovu strelu zblokoval Linet, Baláž potom nastreľoval puk na bránku, Janus ho nestiahol k sebe, ale Košice sa ubránili.
24:44
Tvrdoň strieľal hneď po buly, minul Janusovu bránu.
23:38
Green vyrazil dopredu podporiť útok, Baláža ale čisto zrazil k ľadu Chovan.
22:30
Košice nevybojovali puk za súperovou bránou, hra sa rýchlo presunula na druhú stranu.
20:43
Gajdoš zachytil puk v útočnom pásme, nemal pred sebou nikoho, z dobrej pozície tesne minul Janusovu bránu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Nitra sa ujala vedenia zásluhou Tvrdoňa, no Košice skórovali následne dvakrát, presadili sa Rogoň a Linet.
Druhá tretina sa začne o 19:01.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
Nitrania nastrelili puk na zadný mantinel, tam ho získali Košičania, ich akcia skončila zakázaným uvoľnením.
18:01
goalKošice dali gól!
Tri sekundy po naskočení Sýkoru na ľad z trestnej lavice strieľajú Košice gól! Bretonovo nahodenie od modrej tečoval cloniaci JAKUB LINET a Kašíkovi puk prešiel pomedzi betóny.
Asistencie: Alex Breton, Samuel Fejes
17:25
Fejes si urobil priestor, potiahol si puk do stredu kruhu, jeho strelu Kašík vyrazil pred seba.
16:32
importantBartánus dostal prihrávku na pravé krídlo a jeho strelu zápästím zastavila horná žŕdka!
15:58
Sýkora – 2 min., sekanie.
15:23
Krásna akcia Chovana, ktorý vypracoval PATRIKOVI ROGOŇOVI výbornú pozíciu na skórovanie. Elegantne si obhodil brániaceho hráča, naservíroval puk Rogoňovi, ktorý trafil odkrytú bránu.
Asistencia: Michal Chovan
14:38
Lacka korčuľujúci pred bránku si pýtal prihrávku od Gilla, nepodarilo sa mu puk tečovať zo vzduchu.
13:20
Parshin vystihol nitriansku prihrávku a po ľavom krídle vyštartoval dopredu, v útočnom pásme ho odzbrojil Leshchenko.
12:17
Southorn prihral na ľavý pruh Jääskeläinenovi, ten to dával na bližšiu žrď, výborne Kašík.
11:28
importantPrečíslenie Nitry obrovská príležitosť na druhý gól! Výborný zákrok Janusa, ktorý vyrazil puk nad bránu!
10:30
Nitra otvára skóre v presilovej hre! Puk smeroval najprv popri mantineli a potom krížom cez pásmo na MAREKA TVRDOŇA, ktorý si ho potiahol medzi kruhy, jeho strelu Janus vyrazil, no Tvrdoň dosledoval puk a skóroval z bekhendovej dorážky.
10:13
Tvrdoň dostal krížnu prihrávku, na vrchole pravého kruhu bol úplne sám, dlho mieril, no gól nestrelil.
09:29
Sýkora – 2 min., nešportové správanie.

Ferenc – 2+2 min., krosček + hrubosť.
09:29
Nitra zostáva s pukom v útočnom pásme, spoza brány puk nastreľoval Lacka, Janus s presvedčivým zákrokom. Na ľade sa po odpískaní začalo iskriť.
08:47
Krivošíkov bekhend na bližšiu žrď Janusa neprekvapil, dorážka Baláža mu skočila do lapačky.
08:04
Knies dostal prihrávku medzi kruhy, zblokoval ho Linet, Košice mali šťastie.
07:21
Elmer to skúšal na vzdialenejšiu žŕdku, bránu ale tesne minul. Nitra sa snaží byť aktívna, no zatiaľ sa neodstáva do nebezpečných situácií.
06:37
Gajdošovo nastrelenie bolo zblokované, Košice posielajú tečovaný puk na druhú stranu klziska.
05:46
Fejes zachytil puk v útočnom pásme, pustil sa ale proti trojici Nitranov, tí ho k bráne nepustili.
05:18
Buncis sa ujal odrazeného puku a poslal ho smerom na bránu, Janus prikryl puk.
04:25
Nitrania zachytili rozohrávku Košičanov, Elmer sa snažil predrať až do brány, zabránil mu v tom obetavý Slovák.
03:35
Lacka zachytil puk na zadnom mantineli, ale nedokázal presne prihrať.
02:32
Prvý Janusov zákrok po prihrávke Buncisa spoza brány a strele Kniesa.
01:36
Košice nenechávajú nič na náhodu a vysoko napádajú, snažia sa Nitru zatlačiť hneď od úvodu.
01:06
Southornovo nastrelenie aAšík kryl a prerušil hru.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Tvrdoň – Leshchenko, Buncis, Knies

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Šedivý, Southorn, Ferenc, Deyl, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Rogoň – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Parshin – Hovorka, Linet, Tybor

Rozhodca: Baluška, Goga – Junek, Synek.
Séria medzi Košicami a Nitrou sa za stavu 2:0 na zápasy pre Oceliarov sťahuje pod Zobor. Tretí duel v sérii je na programe dnes od 18:00.

Košice si svoju výbornú fazónu preniesli zo základnej časti aj do play-off, kde pokračujú vo víťaznom ťažení a nezastavila ich ani Nitra. V prvom zápase Košičania zvíťazili 5:2, o ich víťazstve rozhodla najmä druhá tretina, ktorú vyhrali 4:1. Druhý duel v sérii bol už vyrovnanejší, Nitra vyrovnala v 56. minúte zásluhou Greena a išlo sa do predĺženia, následne do samostatných nájazdov, ktoré lepšie zvládli Košičania a triumfovali 4:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Nitra zvíťazila nad HC Košice a znížila stav série na 1:2