Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hokej: Nespokojnosť s účinkovaním slovenskej 20-tky na MS v Moskve

TASR|25. jan 2001 o 22:23

Žilina 25. januára (TASR) - Na štvrtkovej Rade Slovenského zväzu ľadového hokeja v Žiline prezident SZĽH Juraj Široký predložil správu o činnosti Výkonného výboru, hodnotenie reprezentácií Slovenska na všetkých úrovniach, práce komisií a načrtol aj úlohy

na najbližšie obdobie. V jeho správe sa najviac kritiky znieslo na účinkovanie reprezentácie do 20 rokov na MS v Moskve, ktorej ôsme miesto bolo sklamaním.

"Myslím si, že konečné umiestnenie na tomto šampionáte nie je len vinou trénerov. Ak by sme mali opäť robiť výber dvadsiatky na 90-percent by tam boli tí istí hráči z domácej súťaže a zo zámoria. Je na škodu, že mladí hráči v extralige a prvej lige nedostávajú veľa príležitostí," konštatoval Juraj Široký.

Súčasťou zasadnutia bolo aj riešenie personálnych otázok, keď namiesto doterajších členov VV SZĽH Juraja Okoličányho a Vladimíra Šándrika kooptovali do výboru Milana Kolesára a Tibora Snaka. V správe o financovaní SZĽH za uplynulý rok prezident Juraj Široký konštatoval, že skončil s 5 miliónovým plusom. Najviac času venovali na štvrtkovej Rade prerokovaniu doplnkov stanov Rady, ale najmä novému prestupovému poriadku.