Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hokej: Nemeckí reprezentanti hrozia bojkotom MS

TASR|25. jan 2001 o 20:13

Kolín 25. januára (TASR) - Tri mesiace pred začiatkom hokejových majstrovstiev sveta v Nemecku vystúpili hráči reprezentácie usporiadateľov šampionátu s hrozbou bojkotu. Reprezentanti sa ostro postavili voči novým stanovám domácej súťaže DEL, ktoré pred d

voma týždňami schválili zástupcovia 16 klubov DEL. Podľa nových regulí, ktoré majú začať platiť už od budúcej sezóny, môže každý tím mať v kádri iba 14 legionárov (pôvodne 16) a len 18 hokejistov v tíme môže mať cez 23 rokov.

"Ak sa toto pravidlo nezruší, zriekneme sa reprezentačných povinností," za všetkých "veteránov" s orlicou na dresoch vyhlásil 102-násobný reprezentant Jörg Mayr. Starší hráči sa totiž obávajú o svoje miesta, keďže predpokladajú, že vo väčšine mužstiev ligy z povolenej osemnástky až štrnásť miest pohltia preferovanejší zahraniční hokejisti. Pre hráčov starších ako 23 rokov by v tom prípade ostali len štyri voľné zmluvy. "O niečom takom mohol rozhodnúť iba idiot," nebral si pred novinármi servítku na ústa skúsený Thomas Brandl z Krefeldu a ďalší ostrieľaný hráč z Kolína Andreas Lupzig ho dpolnil slovami: "Dobrú noc, nemecký hokej!."

Napriek už schváleným stanovám budú tri kluby, ktoré hlasovali proti (Mníchov Barons, Kolín a Berlín Capitals) požadovať na zasadnutí 1. marca opätovné prerokovanie sporného bodu.