Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Hokej: Nemeček uvidí počas olympijskej misie aj zápas NY Islanders - New Jersey

TASR|26. feb 2001 o 15:22

Bratislava 26. februára (TASR) - V utorok, zhruba rok pred ZOH 2002 v Salt Lake City, odlieta na kontrolnú misiu do USA trio vyslancov Slovenského olympijského výboru (SOV) v zložení Benjamín Leitner, Roman Buček a za sekciu ľadového hokeja, od ktorého vy

stúpenia si Slovensko na olympiáde sľubuje najviac, generálny sekretár SZĽH Igor Nemeček. Počas týždňovej návštevy sa zúčastnia v dejisku hier na seminárii vedúcich misií Národných olympijských výborov (NOV) a skontrolujú športoviská a ubytovacie zariadenia pripravené pre slovenských športovcov. Igor Nemeček si navyše nenechá ujsť newyorský zápas Islanders s New Jersey.

"Po prílete do New Yorku sa od našej výpravy, ktorá pokračuje do dejiska hier, odpojím a pozriem si zápas NY Islanders - New Jersey. Po jeho skončení mám naplánovanú schôdzku so slovenským triom hrajúcim za Islanders Zdenom Chárom, Branislavom Mezeiom a Jurajom Kolníkom, s ktorými by som chcel prerokovať ich možnosť štartu na MS i na ZOH," načrtol začiatok cesty Nemeček, ktorý sa z New Yorku opäť presunie k slovenskej výprave. Spoločne potom absolvujú v Salt Lake City seminár vedúcich misii Národných olympijských výborov (NOV).

V dejisku ZOH ich čaká prehliadka a kontrola športovísk a olympijskej dediny. Pracovná skupina si prezrie stav hokejových kabín, ktoré sú podľa pôvodných informácii pripravené iba pre účastníkov hlavného turnaja. V olympijskej dedine zase pôjde o kontrolu izieb, v ktorých sa bude hokejový tím zdržiavať. "Izby sú pomerne malé a chceme s organizátormi debatovať o možnej zmene. Čaká nás aj inšpekcia so slovenským atašé Jozefom Sabovčíkom, s ktorým si prezrieme stredisko v Sun Valley, kde by mal mať hokejový tím v dňoch 29. januára až 7. februára predolympijský kemp," ozrejmil záver cesty Igor Nemeček.