Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Hokej: Nemeček neverí, že sa s NHL dohodnú už v Zürichu

TASR|2. jan 2001 o 20:32

Bratislava 2. januára (TASR) - V sídle Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) vo švajčiarskom Zürichu sa v dňoch 13.-14. januára uskutoční ďalšie kolo rokovaní medzi zástupcami NHL, Hráčskej asociácie NHL (NHLPA), IIHF a zástupcami 7 európskych zväzov (

ČR, Fínsko, Nemecko, Rusko, Slovensko, Švédsko, Švajčiarsko). Pôjde o pokračovanie rozhovorov z novembra a hlavným bodom bude odstupné za hráčov odchádzajúcich z Európy do zámoria.

"Z NHL prišla ponuka, že odstupné by malo byť 105.000 dolárov, čo je o 55.000 viac než bolo doteraz. Lenže predstavitelia európskych zväzov s touto sumou nesúhlasia a nimi navrhovaná by sa mala pohybovať od 1 .000 do 200.000 dolárov," povedal generálny sekretár SZĽH Igor Nemeček, ktorého výkonný výbor SZĽH i ZOK HESR poverili zastupovať zväz na týchto rokovaniach. "Práve dnes som na tieto rokovania, ktoré sa uskutočnia v čase finále Kontinentálneho pohára, dostal pozvánku. Neverím ale, že už teraz dôjde k dohode, že nová zmluva má vstúpiť do platnosti až 1. septembra tohto roku. Podľa mňa, reálnym termínom dohody bude až svetový šampionát A-kategórie v Nemecku."