Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Hokej: Napriek problémom s obrancami chce Slovan dobre reprezentovať

TASR|8. jan 2001 o 14:05

Bratislava 8. jnauára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava po dvoch januárových kolách, v ktorých zdolali Skalicu 4:0 a Trenčín 4:3, budú mať teraz v najvyššej domácej súťaži prestávku, nakoľko ich v dňoch 12. - 14. januára vo švajčiarskom Zürichu čaká ú

Bratislava 8. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava po dvoch januárových kolách, v ktorých zdolali Skalicu 4:0 a Trenčín 4:3, budú mať teraz v najvyššej domácej súťaži prestávku, nakoľko ich v dňoch 12. - 14. januára vo švajčiarskom Zürichu čaká účasť vo finále Kontinentálneho pohára. Dva zápasy, ktoré mali zohrať v tomto termíne si preto v extralige už predohrali, v Liptovskom Mikuláši (38. kolo) vyhrali 6:1 a v Poprade (39.kolo) zvíťazili 3:1.

V Zürichu ich postupne čakajú nemecký Mníchov Barons, Londýn Knights, ktoré si účasť, tak ako Slovan, vybojovali v 3. kole a na záver priamo nasadený domáci tím ZSC Lions. Do dejiska finále odcestujú slovanisti v stredu predpoludním a na druhý deň by si už mali prvý raz vyskúšať tamojší ľad. "Do Zürichu odcestujeme s cieľom uhrať čo najlepší výsledok," povedal po poslednom extraligovom zápase s Trenčínom asistent trénera Ivan Dornič a pokračoval. "Pondelok aj utorok budeme ešte doma ladiť prípravu. Aj posledné dva zápasy pred odchodom do Švajčiarska nám ukázali v čom nás tlačí topánka. V oboch sme si dokázali vypracovať dostatok streleckých príležitostí, lenže ich premieňanie je momentálne stále slabinou. Taktiež sa zameriame na nácvik presilových hier a precvičenie signálov, tak aby sme vo Švajčiarsku urobili dobré meno slovenskému hokeju. Žiaľ stále nás trápia problémy s obrancami. Proti Skalici nedohral Babka pre natiahnutie úponu v oblasti panvy. Jeho zranenie sa zo začiatku javilo dosť vážne, našťastie lekári pripustili možnosť, že v Zürichu by mohol nastúpiť. A proti Trenčínu si znova obnovil zranenie ramena Kolba a jeho stav žiaľ nedáva prognózy, že by mohol vo Švajčiarsku nastúpiť. On by potreboval minimálne päť-desať dní na to, aby sa dal celkom do poriadku. V prípade, že by nám on, ale aj Babka zo zostavy vypadli, bolo by to veľké oslabenie našich zadných radov. Preto znova uvažujeme, že v obrane použijeme opäť útočníka Jozefa Mrenu. V priebehu troch dní nás čakajú tri náročné súboje, podľa momentálnej situácie sa rozhodneme, či budeme hrať na tri, alebo štyri útoky."

V úlohe hlavných rozhodcov sa v Zürichu predstaví trojica rozhodcov Ulf Radbjer (Švéd.), Sven Bergman (Hol.) a Čech František Rejthar. Na čiarach im bude pomáhať domáca pätica Linken, Peer, Stricker, Eichmann a Hirzer.

Program finále Kontinentálneho pohára: Piatok 12. januára: 15.30: Mníchov Barons - Slovan Bratislava 19.00: ZSC Lions - Londýn Knights Sobota 13. januára: 14.30: Mníchov Barons - ZSC Lions 18.00: Slovan Bratislava - Londýn Knights Nedeľa 14. januára: 12.00: Londýn Knights - Mníchov Barons 15.30: ZSC Lions - Slovan Bratislava