Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Hokej: Nabokov a Tarasov nedostali povolenie reprezentovať Rusko na ZOH

TASR|2. feb 2001 o 07:18

Moskva 1. februára (TASR) - Dvaja brankári pôvodom z Kazachstanu Jevgenij Nabokov (San Jose/NHL) a Vadim Tarasov (Metalurg Novokuzneck) nedostali od IIHF povolenie reprezentovať na ZOH 2002 v Salt Lake City Rusko napriek tomu, že (...)

Moskva 1. februára (TASR) - Dvaja brankári pôvodom z Kazachstanu Jevgenij Nabokov (San Jose/NHL) a Vadim Tarasov (Metalurg Novokuzneck) nedostali od IIHF povolenie reprezentovať na ZOH 2002 v Salt Lake City Rusko napriek tomu, že nedávno obaja dostali ruské občianstvo. Nabokov i Tarasov však v minulosti reprezentovali Kazachstan na medzinárodnom fóre a tak sú pre Rusov nepoužiteľní.

V tejto sezóne skvele chytajúci Nabokov by podľa ruských funkcionárov bol pravdepodobne ich reprezentačnou jednotkou, keďže majú s brankárskym postom mimoriadne problémy. Štalenkov totiž pre stratu formy nedostáva v NHL v drese Floridy príležitosť a Chabibulin sa s Phoenixom zasa nedohodol na novom kontrakte. Nabokov, účastník blížiaceho sa All Star zápasu NHL, však pred šiestimi rokmi hral za Kazachstan na juniorských MS.

"Pravidlá sú jednoduché - ak ste raz hrali na podujatí pod záštitou IIHF za jednu krajinu, inú už nikdy nemôžete reprezentovať. Ani na olympiáde, ani na svetovom šampionáte," striktne konštatoval športový riaditeľ IIHF Dave Fitzpatrick.