Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Hokej-MS20: Slováci budú hrať po prehre s USA iba o siedme miesto

TASR|3. jan 2001 o 21:56

Moskva 3. januára (TASR) - Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali na MS v Moskve v stretnutí skupiny o 5.-8. miesto s USA 2:3 a v najlepšom prípade môžu obsadiť už ba siedmu priečku. V boji o 7. miesto nastúpia zverenci trénerov Jozefa Frühaufa a Jána S

elveka v piatok o 10.00 SEČ proti domácemu Rusku.

USA - Slovensko 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 12. Hilbert (Disalvatore, Meyer), 33. Forrest, 57. Taffe (Cavosie) - 10. Tvrdoň (Balej, Slovák), 24. Tvrdoň (Balej). Rozhodcovia: Larking (Švéd.) - Blumel (ČR), Ronn (Fín.), vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 600 divákov.

americký juniorský reprezentant robert globke (č.18) v súboji pri mantineli so slovákom ľubošom velebným v stretnutí skupiny o 5.-8. miesto ms hokejistov do 20 rokov v moskve 3. januára. usa nakoniec porazilo slovensko 3-2. foto: tasr

USA: Di Pietro - Hainsey, Meyer, Martin, Hale, Komisarek, Forrest, Globke,Gleason - Disalvatore, Hilbert, Nowak - Riddle, Umberger, Steckel - Surma, Taffe, Cavoise - Sabo, Dunlop, Vernarsky

SR: Pisár - Starosta, Vydarený, Ďurák, Slovák, Valentín, Velebný - Balej, Hossa, Tvrdoň - Surový, Kopecký, Kristín - Bartovič, Szabó, Škvaridlo

Američania začali stretnutie tlakom, ktorého výsledkom boli dve dobré šance na konci 4. minúty, ktoré zlikvidoval brankár Pisár. O šesť minút neskôr sa ujali Slováci vedenia, keď Balejovu strelu umne tečoval Tvrdoň. V 11. minúte musel ísť na trestnú lavicu Valentín a súper dokázal za minútu početnú výhodu využiť. V ďalšom priebehu prvej časti sa hralo prevažne v strednom pásme s obojstranným úmyslom podporovať defenzívu a neurobiť chybu. Na začiatku druhej tretiny po ďalšej spolupráci Baleja s Tvrdoňom opäť viedli hráči s dvojkrížom na prsiach, ale v 31. minúte po zbytočnom faule Kopeckého v útočnom pásme zámorskí reprezentanti opäť potrestali slovenské oslabenie. Na konci druhého dejstva sa do streleckej listiny mohli zapísať ešte Kopecký a Tvrdoň, ale v rozhodujúcej chvíli stroskotali na pozornom Di Pietrovi. V poslednej časti Američania znervózneli, začali chybovať i faulovať, ale Slováci nedokázali núkajúce sa šance využiť. Mali ich postupne Balej, Hossa, Tvrdoň a najväčšiu v 53. minúte Starosta, ktorý zachytil vyhodený opuk brankárom, ale gól nedal ani do prázdnej bránky. Trest prišiel necelé štyri minúty pred záverečnou sirénou, keď Škvaridlo prehral buly vo vlastnom pásme a priamo z neho strelil víťazný gól Taffe.

Jozef Frühauf, tréner SR 20: "Hovorí sa, že chudobnému aj z hrnca vykypí a to sa potvrdilo aj dnes. Dopláame stále na to isté, máme šance, ale nevieme dať gól a súper nás za to vždy potrestá. Zohrali sme podobný duel ako vo štvrťfinále proti Fínsku, opäť však pre nás s nešťastným koncom. Po buly v našom pásme neudržal Škvaridlo svojho hráča a ten priamo z kruhu prestrelil Pisára. Teraz nás čaká súboj s Ruskom, ktoré stretol rovnaký osud s nepremieňaním šancí ako nás a v domácom prostredí to bude určite ťažký súper."