Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Hokej: McSorley nebude v spoločnosti barónov, lebo chcel v nej byť len krátko

TASR|7. jan 2001 o 11:55

Toronto/Mníchov 7. januára (TASR) - Nemecký hokejový klub München Barons nepodpíše zmluvu s potrestaným hráčom NHL Martym McSorleym. Predstavitelia mníchovského klubu pôvodne zamýšľali, že bývalý obranca Bostonu Bruins posilní ich mužstvo budúci víkend v

zápase Kontinentálneho pohára s Londonom Knights, ktorých zhodou okolností trénuje McSorleyho starší brat Chris. Bavori však zmenili stanovisko, lebo termín vypršania McSorleyho trestu je už príliš blízko (21. február) a voľný hráč má podľa klubových informácií prioritný záujem o návrat do NHL. McSorley totiž žiadal v kontrakte aj klauzulu s možnosťou okamžitého návratu do zámoria, ak po vypršaní trestu prejaví o neho nejaký klub NHL záujem.

"Nemá zmysel podpisovať zmluvu s hráčom, ktorý nespája s naším klubom svoju budúcnosť," vyhlásil manažér Barons Max Fedra.

Už 37-ročný obranca inkasoval ročný dištanc za surový zákrok na krídelníka Vancouveru Canucks Donalda Brasheara a okrem disciplinárky sa musel zodpovedať aj pred civilným kanadským súdom, ktorý jeho použitie hokejky v tomto prípade posúdil ako útok zo zbraňou a McSorley dostal poldruharočný podmienečný trest.