Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Hokej: Martin zaregistroval R. Filca s rizikom, otec však hovorí o návrate syna

TASR|16. jan 2001 o 13:40

Bratislava 16. januára (TASR) - Mladý slovenský hokejový brankár Róbert Filc sa v tejto sezóne prepracoval medzi elitu v kanadskej univerzitnej súťaži CIAU. Syn reprezentačného trénera Jána Filca sa už možno na konci tejto sezóny objaví na extraligovom ľa

de v drese MHC Martin, ktorý ho vo štvrtok zaregistroval na matrike Slovenského zväzu ľadového hokeja. Martinčania tvrdia, že urobili rizikový krok, ale otec Filc hovorí jasne o návrate svojho syna na Slovensko.

Manažér martinského klubu Daniel Rajčan konštatoval: "Išli sme do toho s troškou rizika, lebo sme zaplatili správne poplatky a nie je isté, či sa Róbert Filc vo februári na Slovensko vráti. Ak by mal záujem chytať v našom klube, určite by do konca sezóny dostal príležitosti."

Filcov klub UBC Thunderbirds z Britskej Kolumbie nepatrí medzi favoritov súťaže a už určite nepostúpi ani do play off, no slovenský brankár je s priemerom 3,2 gólu na zápas a úspešnosťou 92,1 perc. najlepším gólmanom Západnej konferencie CIAU. Na tieto fakty reagoval Róbertov otec, ktorý sa so svojím synom nedávno stretol v Kanade počas svojej pracovnej cesty: "Situácia sa má tak, že okolo 20. februára sa súťaž končí a Róbert je voľný. Má záujem konfrontovať svoju v zámorí pozitívne hodnotenú výkonnosť a po viacerých alternatívach, medzi ktorými boli aj Košice a Kladno sa rozhodol pre Martin. K rozhodnutiu mu pomohol aj reprezentačný tréner našich brankárov Vlado Šťastný a myslím, že je to objektívne riešenie. Róbert totiž patrí do skupiny ašpirantov na reprezentačný dres s perspektívou zimnej olympiády. Určite sa rád zapojí do tréningového procesu v martinskom klube, ale jeho prípadný štart je záležitosťou trénera. Do bránky sa musí sám vypýtať svojimi výkonmi. Čo sa týka jeho štúdia, v Kanade to je celkom jednoduché, tam si môže štúdium prerušiť a pokračovať v ňom neskôr."