Martin Fehérváry v drese Washington Capitals.
Martin Fehérváry v drese Washington Capitals. (Autor: Twitter Capitals PR)
Oh my Hockey|6. okt 2022 o 06:57

V príprave NHL sa hralo päť zápasov.

NEW YORK. Martin Fehérváry sa v prípravnom zápase radoval z víťazstva Washingtonu na domácom ľade nad Detroitom Red Wings 4:2.

Pri výhre odohral 20 minút a 59 sekúnd, bol druhým najvyťaženejším hráčom tímu. Asistoval, mal dve plusky, pozbieral osem bodyčekov, v čom bol najaktívnejší v stretnutí, a zablokoval strelu.

Dôveru dostával v ťažkých situáciách, napríklad na konci pri súperovej hre bez brankára, keď bránil tesný náskok. Práve vtedy prihrával na gól do prázdnej brány.

Druhým Slovákom v príprave bol Adam Ružička. Jeho Calgary prehralo v aréne Winnipegu vysoko 0:5, o čo sa postaral najmä trojbodový Ehlers.

Slovák nastúpil v tretej formácii s krídelníkmi Blakeom Colemanom a Radimom Zohornom. Odohral 11 minút a 25 sekúnd, vyhral 73 percent vhadzovaní, dvakrát vystrelil na bránu a zablokoval jednu strelu.

Proti svojim bývalým spoluhráčom z Bostonu nastúpil Jaroslav Halák z New Yorku Rangers. Zápas mu nevyšiel, inkasoval päťkrát.

Najprv ho v prvej tretine prekonal DeBrusk. V druhej dostali puk za jeho chrbát traja Česi, Zacha, Pastrňák a Kraejčí. Víťazný gól strelil v 53. minúte Reilly.

Na slovenského brankára letelo dokopy 26 súperových striel. Zaznamenal teda 80,77-percentnú úspešnosť zákrokov.