Brankár rozmlátil hokejku, rozhodla fatálna chyba. NHL videla 17-gólový zápas

Momentka zo zápasu Seattle - Los Angeles, zľava Rasmus Kupari, Jaden Schwartz a Cal Petersen. (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|30. nov 2022 o 09:15

Len päť zápasov v ligovej histórii sa skončilo výsledkom 9:8.

LOS ANGELES. Ak by existoval film „návrat do hokejových 80. rokov“, nevyzeral by inak. Hokejoví historici prehľadávali svoje poznámky, fanúšikovia zažívali emocionálnu horskú dráhu a hráči zabudli, že existuje obrana.

Scenár duelu medzi Los Angeles Kings a Seattlom Kraken by v dnešnej dobe takto nepredpovedal nikto. Padlo sedemnásť gólov. Kings ich strelili osem a aj tak prehrali po predĺžení.

Nevyhrať s ôsmimi gólmi sa naposledy podarilo Philadelphii v októbri 2011. Proti Winnipegu padla výsledkom 8:9, ale už po šesťdesiatich minútach.

Len päť zápasov v dejinách ligy sa skončilo takýmto skóre, z toho tri z nich sa odohrali počas sezóny 1981/82. V jednom z nich vyhrali Quebec Nordiques nad Gretzkého Edmontonom vďaka piatim bodom Antona Šťastného a štyrom bodom jeho brata Petra.

Kings sa na Seattle skoro celý zápas doťahovali. Strelili až päť vyrovnávajúcich gólov, pričom v celom stretnutí ich padlo šesť, čo znamená vyrovnanie rekordu ligovej histórie.

Zlosť lámala hokejky

Hráči prežívali emócie priamo na ľade. Bolo ťažké nenechať sa zlomiť pod náporom gólov. Kings museli viackrát vyrovnávať, Kraken zas stratili vedenie 8:6.

Prehrať takýto duel nechce nikto. Napokon ho nezvládli „králi“. V predĺžení urobili fatálnu chybu, nechali sa vylúčiť za priveľa hráčov na ľade a Seattle využil ponúknutú presilovku.

Domov»Hokej»NHL»Brankár rozmlátil hokejku, rozhodla fatálna chyba. NHL videla 17-gólový zápas