Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hokej: Kolíska sa trasie pred inváziou európskych talentov, ale po nich aj túži

TASR|18. jan 2001 o 12:06

Montreal 18. januára (TASR) - Inváziu európskych hokejistov do zámoria pociťuje nielen najprestížnejšia NHL, ale aj nižšie americké a kanadské juniorské súťaže. V kolíske ľadového hokeja sa čoraz častejšie ozývajú hlasy, aby sa v centrálnej Kanadskej hoke

jovej lige (CHL), v ktorej troch vetvách (WHL, OHL, QMJHL) pôsobí viacero slovenských mladíkov, obmedzil prísun talentov zo starého kontinentu. Prezident Kanadskej hokejovej asociácie (CHA) Bob Nicholson by rád zaviedol pravidlo účasti maximálne dvoch hráčov mimo Severnej Ameriky v jednom tíme. Pravda, Nicholson je šéfom CHA a nie CHL a najmä v radoch novinárov, ale i mnohých trénerov naráža na odpor.

"Som fanúšik dobrého hokeja a nie colník, ktorý kontroluje cestovné pasy," to je jeden z názorov kanadských médií, ktoré problém pretriasajú v denníkoch i na internetových stránkach.

Mnohí tréneri by radi vo svojom tíme videli ešte viac kreatívnych hráčov, ktorých rodný list pochádza z Európy. "Európski hokejisti, ktorí prichádzajú k nám do zámoria, sú väčšinou tí najlepší. Sú kreatívni, rozhodujú zápasy a v konenčom dôsledku pomáhajú predávať vstupenky na jednotlivé zápasy. Na druhej strane najlepší kanadskí hokejisti sa aj tak presadia," uviedol v rozhovore pre denník Ottawa Sun majiteľ tamojšieho klubu Ottawa 67ďs.