Slafkovský asistoval, Wright skóroval. Prvý vzájomný súboj vyhral Slovák

Juraj Slafkovský oslavuje gól so spoluhráčmi.
Juraj Slafkovský oslavuje gól so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. dec 2022 o 06:45

V NHL nastúpili traja Slováci.

NEW YORK. Noc v NHL sa niesla v znamení prvého súťažného stretnutia Juraja Slafkovského a Shanea Wrighta. Draftová jednotka a štvorka odohrali vzájomný zápas.

Z víťazstva sa teší Juraj Slafkovský. Habs zvíťazili vďaka premiérovému strelcovi Kovacevicovi a gólom Caufielda, Andersona a Pitlicka.

Juraj Slafkovský asistoval na víťazný gól. Anderson sa presadil v 23. minúte.

Slovenský útočník odohral 12 minút a 34 sekúnd, z toho vyše dvoch minút v presilovke. Pripísal si plusový bod a bodyček.

Shane Wright strelil prvý gól v NHL. Dokopy odohral 11 minút a 12 sekúnd, vyhral 38 percent vhadzovaní, trikrát vystrelil na bránku a zaznamenal blok.

Tomáš Tatar za New Jersey nebodoval, no "diabli" i tak vyhrali. Nad Chicagom zvíťazili presvedčivo 3:0, slovenský útočník si pripísal plusový bod a strelu na bránu.

Erik Černák odohral 20 minút a 1 sekundu pri prehre Tampy Bay proti Detroitu 2:4. Raz vystrelil a pridal tri bodyčeky.

Stret bodových sérií

Ešte nikdy v histórii NHL sa nestalo, aby v jednom zápase hrali proti sebe hokejisti s 19 a 18-zápasovou bodovou šnúrou. Prvým takýmto stretnutím bol zápas medzi Torontom a Dallasom.

Mitch Marner natiahol najdlhšiu šnúru v histórii Maple Leafs na 20 zápasov s aspoň jedným bodom. Pri výhre 4:0 asistoval. Naopak, séria Jasona Robertsona sa skončila po osemnástich dueloch.

Mužom zápasu bol Matt Murray. Brankár Toronta pochytal 44 striel a už v ôsmom zápase v rade vychytal svojmu tímu aspoň bod.

Darí sa Čechovi Filipovi Hronkovi. Pri výhre Detroitu na Tampou Bay zaknihoval dve asistencie a bodoval aj v jedenástom zápase na ľadoch súperov od úvodu ročníka. Na historický rekord Paula Coffeyho stráca už len jedno stretnutie.

NHL - základná časť - 4. december:

New Jersey - Chicago 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 12. Hamilton (J. Hughes), 26. Hischier (Siegenthaler, Hamilton), 35. Bratt (J. Hughes, Hamilton)

Brankári: Vaněček 24/24 - Söderblom 26/29

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 32 sekúnd, zaznamenal plusový bod a strelu na bránu/

Ottawa - Los Angeles 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

Góly: 6. Batherson (Stützle, Chabot), 50. Chabot (DeBrincat, Stützle) – 2. M. Roy (Durzi, Kopitar), 3. M. Anderson (Lizotte, Iafallo), 9. Arvidsson (Moore, Durzi), 12. Arvidsson (Fiala, Kopitar), 33. Fiala (Doughty, Kopitar)

Brankári: Talbot 9/14, Forsberg 14/14 - Copley 31/33

Pittsburgh - Columbus 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 22. Rust (Dumoulin), 23. Crosby (Guentzel, Rakell), 31. Crosby (Guentzel, Malkin), 57. Blueger (Rust) – 1. J. Gaudreau (Laine)

Brankári: Jarry 38/39 - Merzlikins 30/34

Tampa Bay - Detroit 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 55. Stamkos (Hedman, Perry), 58. Point (Killorn, Kučerov) – 22. Rasmussen (Kubalík, Hronek), 46. Berggren (Määttä, Veleno), 57. Erne (Copp), 60. Perron (Copp, Hronek)

Brankári: Vasilevskij 22/24 - Husso 44/46

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 1 sekundu, raz vystrelil a pridal tri bodyčeky/

NY Islanders - St. Louis 4:7 (1:1, 0:2, 3:4)

Góly: 18. Dobson (Barzal, Wahlstrom), 46. Parise (Bailey, Dobson), 55. Fasching (M. Martin, Nelson), 56. Pageau (Parise) – 18. Leivo (B. Schenn), 24. Barbašev (Bitten, Mikkola), 35. O'Reilly (Leivo, Faulk), 44. Acciari (N. Walker, Faulk), 44. Parayko (Kyrou, Leddy), 59. Thomas (Saad), 59. Acciari

Brankári: Sorokin 21/26 - Greiss 36/40

Winnipeg - Florida 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 14. Scheifele (Dubois, Morrissey), 15. Connor (Dubois, Dillon), 22. Connor (Dubois), 34. Scheifele (Connor, Schmidt), 57. Lowry (Samberg) – 15. Verhaeghe (M. Tkachuk, Montour), 50. Dalpe (Tierney, Kiersted)

Brankári: Hellebuyck 39/41 - Knight 12/15, Bobrovskij 14/15

Dallas - Toronto 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Tavares (Marner, Giordano), 18. Matthews, 33. Sandin (Bunting, Matthews), 57. Kerfoot (Liljegren)

Brankári: Oettinger 26/29 - Murray 44/44

Anaheim - Carolina 4:3 pp (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. Henrique (Shattenkirk, Terry), 12. Comtois (Silfverberg), 31. Leason (McTavish), 62. R. Strome (Fowler, Vatrano) – 6. Skjei (Drury, Stastny), 31. Aho (Jarvis, Slavin), 36. J. Staal (Burns, Fast)

Brankári: Gibson 34/37 - Kočetkov 26/30

Seattle - Montreal 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Góly: 16. Wright (Bjorkstrand, Gourde), 40. McCann (Burakovsky) – 13. Kovacevic (Matheson, Dach), 23. Caufield (Suzuki), 23. J. Anderson (Dvorak, Slafkovský), 39. R. Pitlick (Edmundson, Evans)

Brankári: Jones 12/16 - Allen 31/33

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 12 minút a 34 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod a bodyček/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Slafkovský asistoval, Wright skóroval. Prvý vzájomný súboj vyhral Slovák