Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Hokej: Hokejové hviezdy po ročnej prestávke opäť na ľade

TASR|19. jan 2001 o 17:28

Bratislava 19. januára (TASR) - Po ročnej prestávke, zavinenej vlani nedostatkom finančných prostriedkov, sa v tomto roku znova uskutoční zápas hviezd hokejovej West extraligy Východ - Západ. Nadviaže sa ním na tradíciu založenú v roku 1996 po hokejovej e

ufórii, ktorá na Slovensku prepukla po úspešnom vystúpení slovenskej reprezentácie na ZOH 1994 a jej postupoch z C a B-kategórie do absolútnej svetovej špičky. Po Zvolene (1996), Trebišove (1997), Skalici (1998) a Trnave (1999) štafetu po druhý raz preberá východoslovenský región, keď česť usporiadať tento zápas dostal klub a mesto pod Vysokými Tatrami Poprad. Termín konania je nedeľa 4. marca.

"O tom, že sa po roku takéto stretnutie uskutoční, rozhodla vôľa všetkých extraligových klubov, ktoré si želajú, aby sa v tradícii týchto zápasov pokračovalo," povedal prezident ZOK HESR Marián Mjartan a pokračoval. "Tie taktiež jednomyseľne rozhodli, aby sa stretnutie uskutočnilo v Poprade. Pôvodne sme uvažovali, že súboj hviezd našej extraligy by sa uskutočnil už 4. februára v Žiline, kde je v súčasnosti hokejový boom. Lenže sme prišli k záveru, že ide o priskorý termín a dovtedy by sa jednoducho veľa vecí nestihlo. A keďže rátame s tým, že Žilinčania budú v neskoršom termíne zaangažovaní na postupe do extraligy, nechceli sme ich prípravou takéhoto významného zápasu zaťažovať a tak sa kluby dohodli na Poprade. Veľkou mierou nám v príprave stretnutia pomáha produkčná agetnúra a a.s.Pro hokej."

Najmä prvé dva ročníky vo Zvolene a Trebišove sa tešili mimoriadnemu záujmu divákov, vo Zvolene ich prišlo 4941, v Trebišove 4000. Ako uviedol zástupca a.s.Pro hokej Peter Kotleba, plánovaný rozpočet na túto akciu je 1,5 až 2 milióny Sk. "Môžem povedať, že už teraz ju máme prakticky celú vykrytú a zostávajú už len dotiahnuť isté detaily, vrátane uzatvorenia zmluvy s generálnym partnerom. To by sa malo stať ešte v piatok, no najneskôr do pondelka," uviedol Peter Kotleba. Zástupca produkčnej agentúry Igor Bielčík priblížil program celého dňa, v rámci ktorého už od rána v okolí zimného štadióna sa uskutoční celý rad súťaží pre mládež, od 10.00 budú priebiehať individuálne súťaže hráčov (presnosť streľby, samostatné nájazdy, rýchlosť na jedno kolo), po nich sa pripravuje autogramiáda s hráčmi. "Snažíme sa všetko pripraviť tak, aby bola maximálna spokojnosť nielen divákov, ale aj samotných hráčov a preto mnohé už v týchto dňoch konzultujeme aj s nimi. Chceme totiž aby všetko išlo plynule, bez veľkých časových prestojov," zdôraznil Igor Bielčík.

Samotných hráčov Východu (Košice, Poprad, L.Mikuláš, Zvolen) a Západu (Martin, Trenčín, Skalica, Slovan) budú vyberať diváci, ktorí určia prvé šestky oboch tímov na základe hlasovania cez médiá, internet, alebo na korešpodenčnom lístku. Ich hlasovanie cez internetovú adresu www.hokej.sk sa začalo už v piatok o 12.00 a od pondelka 22. januára môžu hlasovať na kupónoch, ktoré nájdu na stránkach denníka Šport, ako aj cez korešpodenčné lístky. Ich hlasovanie na základe kupónov a korešpodenčných lístkov sa skončí 10. februára, v pondelok 12. februára cez internet. Druhé šestky po tomto uzavretom diváckom termíne, určia hlasovaním športoví novnári najneskôr do 16. februára a tretie a štvrté určia tréneri oboch tímov. Ich mená budú známe po zasadnutí ZOKu HESR 31. januára v Liptovskom Mikuláši. Celé podujatie má propagačný charakter, výťažok z neho pôjde na charitu, kam konkrétne, to rozhodnú zástupcovia popradského klubu. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Štefan Kubík.

Stretnutie bude v priamom televíznom prenose vysielať od 16.00 (možný je ešte časový posun) STV. Hráči Východu nastúpia v bielych dresoch, Západu v modrých. Vstupné na zápas je 39 Sk.

Bilancia doterajších zápasov: 1996 Zvolen: Východ - Západ 13:5 (3:1, 4:2, 6:2) 1997 Trebišov: Východ - Západ 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) 1998 Skalica: Východ - Západ 8:9 (3:1, 4:5, 1:3) 1999 Trnava: Východ - Západ 9:7 (4:3, 4:0, 1:4)