Mešár a sklamanie? Na budúci rok by mohol hrať aj v NHL, hovorí expert

Filip Mešár v drese Montrealu Canadiens.

Mešár a sklamanie? Na budúci rok by mohol hrať aj v NHL, hovorí expert

Filip Mešár v drese Montrealu Canadiens. (Autor: Twitter / Montreal Canadiens)
Filip Mešár v drese Montrealu Canadiens.
Filip Mešár v drese Montrealu Canadiens. (Autor: Twitter / Montreal Canadiens)

Odborník priznáva, že Canadiens neodhadli Mešárovu situáciu najlepšie.

KITCHENER. Filip Mešár má za sebou prvú základnú časť v Ontario Hockey League. Pred play off pozbieral v sezóne 2022/23 51 bodov v 52 zápasoch. 

V bodovaní tímu skončil na šiestej priečke a rovnako dopadol v rebríčku gólov, ktorých nastrieľal 17. Kto od neho čakal absolútnu dominanciu, zostal mierne sklamaný. 

V prvom ročníku za morom zanechal jeden z najtalentovanejších slovenských hokejistov zmiešané dojmy. Po parádnom začiatku upadol, miestami nedokázal bodovať aj týždeň. 

“Sklamanie? Príliš silné slovo,” reaguje pre Sportnet odborník Marc Dumont z portálu Montreal Hockey Now, ktorý videl asi tridsať Mešárových zápasov.

V zámorí je len málo novinárov, ktorí dokážu priniesť na odchovanca Popradu lepšiu spätnú väzbu. “Úprimne sa neobávam o jeho potenciál. Stále patrí medzi najlepších prospektov Canadiens,” vraví.

Rozhovoril sa o tom, či Mešárovi robil problémy prechod z európskeho štýlu na severoamerický, či ho rok v juniorke po dvoch rokoch v Tipos extralige posunul a kde by mohol hrať v najbližšej budúcnosti.

Chaos v klube a výmena trénera 

Napriek nádejam, že bude juniorský hokej pre Mešára dávno zabudnutou kapitolou, ho vedenie Montrealu Canadiens poslalo na začiatku sezóny do OHL.

Ročník začal v kempe Habs a potom odohral jeden zápas v AHL. Manažment však napokon rozhodol, že preňho bude prínosnejšie zvyknúť si na zámorie a popritom dominovať.

“Mešár začal výborne a postupne upadol, čo však nie je pri hráčoch prichádzajúcich z Európy nič nezvyčajné. Predtým nikde nehrali toľko zápasov ako v CHL. Základná časť má 68 zápasov, často sa hrajú tri zápasy v priebehu troch dní,” poznamenáva Dumont. 

Devätnásťročný krídelník bol na drafte v roku 2022 vybratý z 26. miesta. Mnohí od neho z toho dôvodu čakali ofenzívne hody.

Súvisiaci obsah