Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Hokej: Filca hokej v meste anjelov nenadchol, radosť mal však z Višňovského

TASR|14. jan 2001 o 16:07

Vancouver 13. januára (TASR) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc, ktorý je na pracovnej návšteve v zámorí, sa v piatok vrátil z Los Angeles do Vancouveru. V kalifornskej metropole si pozrel zápas miestnych Kings s Buffalom Sabres (3:2), v


ktorom účinkovala až štvorica slovenských hokejistov. S domácimi Jozefom Stümpelom, Žigmundom Pálffym a Ľubomírom Višňovským, ako aj s hosťujúcim Miroslavom Šatanom sa po stretnutí stretol a rozprával sa s nimi najmä v súvislosti s prípravou na budúcoročný olympijský turnaj v Salt Lake City.

"Samotný zápas ma vôbec nenadchol a aj chlapci zhodne konštatovali, že to bolo veľmi slabé stretnutie," povedal tréner a pokračoval v hodnotení jeho potenciálnych zverencov: "Miro nemá v súčasnom kádri Buffala takmer nikoho, kto by mu vedel poriadne prihrať. Jeho spoluhráči veľmi málo kombinujú a obrancovia radšej volia jednoduché vyhadzovanie pukov. Višňovský bol v zápase jednoznačne najkonštruktívnejším obrancom domácich a výkonom ma veľmi potešil."

Žigmund Pálffy v zápase utrpel ľahšie zranenenie po tvrdom zákroku hosťujúcej defenzívy, no v rozhovore s Filcom potvrdil, že nebude mať žiadne následky. "Spoznal ma, takže by mal byť v poriadku," nie celkom vážne prehodil strieborný kormidelník z Petrohradu, no potom už seriózne konštatoval: "Do zranenia bol v každej nebezpečnej situácii, no po jeho odchode z ľadu sa už tak nedarilo Jožkovi Stümpelovi, Žigo mu evidentne chýbal."

Slovenský tréner vo Vancouveri zotrvá až do pondelka, potom odlieta do Minneapolisu a neskôr do Ottawy.