Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Hokej: Filc opustil St. Louis a vo Vancouveri sa stretne s Cisárom i Lintnerom

TASR|8. jan 2001 o 22:53

Vancouver 8. januára (TASR) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc sa na svojej pracovnej ceste v zámorí už premiestnil zo St. Louis do Vancouveru, kde sa mal po zápase domácich Canucks s Nashville Predators stretnúť s hosťujúcimi hráčmi Mar

iánom Cisárom a Richardom Lintnerom. V St. Louis absolvoval nielen rozhovory so svojím hostiteľom Petrom Šťastným, ale aj so slovenským štvorlístkom v dresoch Blues a generálnym manažérom tímu Larrym Pleauom.

"Čas strávený v St. Louis bol veľmi plodný. Cenné boli najmä chvíle s Petrom Šťastným, počas ktorých sme dávali dohromady myšlienky týkajúce sa formovania kádra pre olympiádu a využitia hráčov z NHL. Olympijský turnaj sa neúprosne blíži a my chceme spraviť maximum, aby sme doňho vstúpili s čo najsilnejším výberom," povedal Filc.

Do 15. marca musí vedenie slovenského hokeja uzavrieť zoznam ôsmich hráčov z NHL, ktorí by na turnaji v Salt Lake City nemali chýbať. "Dá sa povedať, že osmička je už takmer zložená, na zverejnenie konkrétnych mien je však ešte priskoro."

Slovensko bude musieť na olympiáde prejsť cez kvalifikačnú časť, počas ktorej - rovnako ako v Nagane - ešte pobeží NHL. Uvoľnenie slovenských hráčov ešte pred jej prerušením však vyzerá reálnejšie ako pred troma rokmi. "V zámorí je o turnaj veľký záujem zo strany médií i verejnosti, aj preto sú vedenia klubov prístupnejšie rokovať o uvoľnení hráčov," naznačil strieborný kormidelník zo šampionátu v Petrohrade.