Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Hokej: Filc na otočku do LA, tréner "prinášal" strelecké šťastie Lintnerovi

TASR|12. jan 2001 o 01:33

Vancouver 11. januára (TASR) - Na jednodňovú návštevu do Los Angeles vo štvrtok z Vancouveru odcestoval tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc, ktorý je v zámorí na pracovnej ceste. V kalifornskej metropole by sa po zápase miestnych Kings s Bu

ffalom Sabres mal stretnúť nielen s domácou trojicou slovenských hráčov - Žigmundom Pálffym, Jozefom Stümpelom a Ľubomírom Višňovským, ale aj s hosťujúcim Miroslavom Šatanom.

Filc aj vo Vancouveri sledoval naživo v akcii slovenských hráčov v súbojoch s domácimi Canucks - v pondelok Richarda Lintnera a Mariána Cisára z Nashvillu a v stredu Mariána Hossu z Ottawy. "Chlapci z klubu Predators potvrdili dobrý dojem, ktorý vo mne zanechali už v zápase so St. Louis," hodnotil slovenských dravcov Filc a položartom pokračoval: "S Rišom sme sa dohodli, že budem chodiť na všetky jeho zápasy, lebo v oboch zatiaľ skóroval a teda mu asi prinášam šťastie."

Tréner úspešného slovenského kolektívu z vlaňajších majstrovstiev sveta je v zámorí v súvislosti s prípravou olympijského výboru pre budúcoročné hry v Salt Lake, aj preto ho veľmi potešili vyjadrenia oboch nashvillských Slovákov. "Obaja chlapci chcú pri prvej šanci v každom prípade reprezentovať svoju vlasť," spokojne poznamenal Filc.

"V prvej tretine zápasu Vancouveru s Ottawou som videl zatiaľ najlepší hokej počas môjho pobytu v zámorí a som veľmi rád, že na väčšine najkrajších akcií sa podieľal Hossa," chválil ottawského mladíka slovenský kormidelník a dodal: "Marián dominuje v tvorivosti a má aj výbornú fyzickú kondíciu."