Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Hokej: Fetisov nahradil Kasatonova a bude manažérom zbornej na ZOH 2002

TASR|26. feb 2001 o 18:42

Moskva 26. februára (TASR) - Legendárny ruský hokejista Vjačeslav Fetisov prijal ponuku prezidenta Ruskej hokejovej federácie Alexandra Steblina, stať sa generálnym manažérom "zbornej komandy" na ZOH 2002 v Salt Lake City. Fetisov, ktorý získal azda všetk

y najcennejšie trofeje na reprezentačnej i klubovej úrovni nahradil v novej funkcii bývalého dlhoročoného spoluhráča Alexeja Kasatonova.

V súvislosti s funkciou generálneho manažéra sa Fetisov stretol ešte v auguste minulého roku aj s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom v Kremli. Podľa ruského denníka Gazeta je Fetisov jedným z prvých ruských legionárov v NHL a športovcom celkovo, ktorého osobne prijal aj prezident Vladimir Putin v Kremli. Stretnutie sa uskutočnilo v Moskve pri príležitosti rozlúčkového zápasu V. Fetisova. Podľa spomínaného denníka bol Putin rozčarovaný slabými výsledkami ruskej hokejovej reprezentácie a naznačil Fetisovovi, že by bolo dobré, keby ešte odovzdal svoje kvality a skúsenosti ruskej reprezentácii.

"Po tom, ako z funkcie generálneho manažéra odstúpil Alexej Kasatonov, v Severnej Amerike ostali len dvaja ruskí bývalí hráči, ktorí majú veľkú autoritu aj medzi terajšími hokejistami - V. Fetisov a Vladislav Treťjak. Keďže Treťjak má úzku špecializáciu - a pre reprezentáciu bude tiež užitočný - ostal ako ideálny typ na funkciu generálneho manažéra V. Fetisov," uvádza Gazeta.

Steblin spolu s Michajlovom strávili uplynulý víkend na severoamerickom kontinente a hovorili s hráčmi o ich záujme reprezentovať na MS 2001 v Nemecku a na OH 2002 v Salt Lake City. Steblin oficiálne navrhol cez víkend Fetisovovi funkciu generálneho manažéra ruskej zbornej. Prakticky už začína pracovať, konštatuje Gazeta.

Len Fetisov a jeho bývalý spoluhráč zo zbornej ZSSR Igor Larionov získali vo svetovom hokeji takmer všetko, čo sa dá. Fetisov je 14-násobný majster ZSSR v klube CSKA Moskva (prvýkrát v roku 1975), trojnásobný držiteľ Stanley Cupu, v rokoch 1997 a 1998 ako hráč v Detroite, v roku 2000 ako tréner s New Jersey, je sedemnásobný majster sveta, dvojnásobný olympijský víťaz v rokoch 1984 a 1988 a držiteľ Kanadského pohára z roku 1981, uzatvára Gazeta.