Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hokej: Fanúšikovia v Langnau zúria - Plavucha odchádza do Třinca

TASR|22. jan 2001 o 02:35

Langnau/Třinec 21. januára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Vlastimil Plavucha bude do konca sezóny obliekať dres účastníka českej extraligy HC Oceláři Třinec.

Jeho švajčiarsky klub SC Langnau, ktorý ho pre nadbytok zahraničných hráčov nestaval do zápasov, sa na veľkú zlosť svojich fanúšikov dohodol s vedením Třinca na hosťovaní pod podmienkou, že ak sa nejaký z legionárov v družstve "tigrov" zraní, Plavucha sa okamžite vracia do Švajčiarska.

"Vlasto mal ponuky aj zo Švajčiarskej súťaže, no keďže vedenie klubu nechcelo posilniť žiadneho ligového konkurenta, nebolo o hosťovaní ani reči," informoval manažér 32-ročného Plavuchu Miroslav Bosid a pokračoval: "Túto chorú situáciu vyriešil až záujem Třinca, ktorý sa pod Alpami stretol s pochopením."

Odchod Plavuchu najhoršie znášajú fanúšikovia Langnau, ktorých si Plavucha získal aj svojimi sporadickými, no o to výraznejšími vystúpeniami. Na oficiálnej webovej stránke klubu sa po dohode s Třincom spustila "paľba" kritiky na adresu vedenia, pričom fanúšikovia žiadajú odpoveď na otázku, "prečo prichádzame o superhviezdu Plavuchu?"