Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Hokej: Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 1:4

TASR|24. jan 2001 o 08:11

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Bombic - 21., 42. Cíger, 9. Kolník, 24. Melichárek. Rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Somora, vylúčení: 12:16, navyše: Fabuš 10 min - Rodin 10 min, presilovky: 1:1, striedanie: 10. Ďurčo za Slobodu, 10. Kukumberg sa striedal s Barinkom, Hanzalom a Richňákom, 24. Murín za Hálu - 20. Sorokins ako siedmy obranca, 20. Hudec, Melichárek striedali sa v druhom a treťom útoku, 60. Hrušovský za Rybára, 61 divákov (vypredané)

Úvodná tretina spĺňala kritériá vrcholového hokeja pred vypredaným hľadiskom. Slovan kočíroval uznávaný stratég Walter a v ich taktike bolo vyčkávanie na chybu súpera, čo počas hry využili dokonale. Pri prvej chybe skóroval Kolník. Hostia však zbytočne faulovali a v presilovke 5:3 Bombic vyrovnal a ďalšie šance zostali nevyužité. Nekoncentrovane však začili domáci druhú tretinu, čo po kombínácii Kolník - Cíger využil Slovan na vedúci gól. V 24. minúte fauloval Čakajík a o 11 sekúnd Melichárek zvýšil na 1:3 a Hálu vystriedal Murín. Domáci opätovne získali prevahu, ale šance Barinku a Hanzala ostali nevyužité, keď v bránke hostí dominoval Rybár. Vzruch priniesla 26. minúta, keď opo vzájomnej šarvátke dostal Kobezda 6 minút a Pištek 4. V 35. minúte za vrazenie na mantinel išiel na trestnú lavicu Čakajík, čo nevhodne komentoval Fabuš za čo dostal osobný trest. Začiatok tretej tretiny sa opäť niesol ako úvod druhej, keď Cíger zvýšil na 1:4 a tento gól prakticky rozhodol o víťazstve hostí, keď takticky prevýšili bojovnejších domácich. Záver stretnutia vyvrcholil vo vzájomných šarvátkach, keď od 59. minúty udelil hlavný rozhodca 32 trestných minút.