Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hokej: Demitra i Bartečko sa rozhodli hrať s ochranným krytom

Sportnet|7. jan 2001 o 22:28

St.Louis 7. januára (TASR) - Stav slovenského hokejistu v tíme zámorskej NHL St. Louis Blues Pavla Demitru, ktorého v zápase proti Phoenixu Coyotes pri pokuse o vyhodenie puku neštastne zasiahol hokejkou do oka jeho krajan Radoslav Suchý, sa zlepšuje.

Slovenský krídelník absolvoval očnú prehliadku u doktora Stephena Kamenetzkyho v Barnesovej nemocnici, čo dopadlo úspešne. Vyšetrenie ukázalo, že z oblasti Demitrovej sietnice postupne mizne krv a jeho zrak je už na 95 percent v poriadku. Oporný pilier bluesmanov osobne navštívil stretnutie St.Louis - Minnesota (5:0) v aréne Savis Center.

"Teší ma, že moje oko je už takmer v poriadku. Môžem pozerať televíziu i čítať noviny, vyzerá to zo dňa na deň lepšie. Lekári tvrdia, že o dva týždne budem môcť začať s tréningom a o tri týždne by som sa mohol opäť objaviť na ľade. Už mi chýba zápasový kolotoč a nemôžem sa dočkať návratu, veď v posledných zápasoch pred zranením mi to sypalo. Z každého gólu som mal nesmiernu radosť, ktorá bola o to väčšia, že sa darilo celému tímu. Po mojom návrate na ľad budem určite používať ochranný kryt, sľúbil som to aj mojim rodičom. V posledných mesiacoch som utrpel otras mozgu, zlomeninu čelusti, i zranenie oka, dúfam, že som si už svoju smolu vyčerpal," povedal Demitra, ktorý pred nútenou prestávkou zaznamenal v 18 zápasoch 14 gólov a 16 asistencií.

Ochranné plexisklo by mal okrem Demitru začať používať aj ďalší zo slovenských hokejistov pôsobiacich v St.Louis Ľuboš Bartečko.

"Keď som ešte hrával v nižších zámorských súťažiach, dlho som sa zdráhal používať ochranný kryt, postupne však začali pribúdať šrámy na mojom obočí, nose i líci a tak som si ho napokon nasadil. Po Paľovom zranení som sa rozhodol, že ho budem používať aj v zápasoch NHL," povedal Bartečko.

Tretí zo slovenskej légie v St.Louis Michal Handzuš sa domnieva, že Demitru by pred zranením nebol ochránil ani spomínaný kryt. "Nemyslím si, že by mu v danom momente nejako pomohol, pretože hokejka by išla popod kryt. Možno, že by Paľo napokon dopadol ešte horšie," povedal Handzuš.