Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Hokej: Demitra i Bartečko s ochranným krytom, Handzuš je v ochrane skeptikom

TASR|8. jan 2001 o 12:31

St. Louis 8. januára (TASR) - Najnovšie vyšetrenie zraneného oka slovenského hokejistu Pavla Demitru potvrdilo, že z oblasti sietnice útočníka St. Louis postupne mizne krv a jeho zrak je už na 95 percent v poriadku. Hviezdny krídelník NHL, ktorému oko hok

ejkou poranil Radoslav Suchý z Phoenixu, osobne navštívil stretnutie St. Louis - Minnesota (5:0) v aréne Savis Center. Po návrate na ľad plánuje v každom prípade hrať s ochranným krytom na tvári, podobne jeho spoluhráč Ľuboš Bartečko, naopak Michal Handzuš je v otázke účinnosti ochrany skeptikom.

"Teší ma, že moje oko je už takmer v poriadku. Môžem pozerať televíziu i čítať noviny, vyzerá to zo dňa na deň lepšie. Lekári tvrdia, že o dva týždne budem môcť začať s tréningom a o tri týždne by som sa mohol opäť objaviť na ľade. Po mojom návrate na ľad budem určite používať ochranný kryt, sľúbil som to aj mojim rodičom. V posledných mesiacoch som utrpel otras mozgu, zlomeninu čelusti, i zranenie oka, dúfam, že som si už svoju smolu vyčerpal," povedal Demitra.

Ochranné plexisklo bude okrem Demitru používať aj ďalší zo slovenských hokejistov pôsobiacich v St. Louis Ľuboš Bartečko. "Keď som ešte hrával v nižších zámorských súťažiach, dlho som sa zdráhal používať ochranný kryt, postupne však začali pribúdať šrámy na mojom obočí, nose i líci a tak som si ho napokon nasadil. Po Paľovom zranení som sa rozhodol, že ho budem používať aj v zápasoch NHL." Tretí zo slovenskej légie Michal Handzuš sa domnieva, že Demitru by pred zranením nebol ochránil ani spomínaný kryt. "Nemyslím si, že by mu v danom momente nejako pomohol, pretože hokejka by bola išla popod kryt. Možno, že by Paľo napokon dopadol ešte horšie," tvrdí Handzuš.