Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Hokej: Chmelár upozornil Samarancha na hendykep olympijského tímu Slovenska

TASR|23. feb 2001 o 06:52

Bratislava 22. februára (TASR) - Predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár v utorok zaslal list prezidentovi Medzinárodného olympijského výboru Juanovi Antoniovi Samaranchovi, v ktorom ho bližšie oboznámil o hendykepe, ktorý zrejme po tur

naji storočia v Nagane, čaká slovenský tím aj v prvej časti olympijského turnaja na ZOH 2002 v Salt Lake City. Zámorská NHL, v ktorej v tejto sezóne nastúpilo 27 slovenských hokejistov, preruší svoj program až počas hlavnej časti olympijského turnaja a tak sa Slovensko bude musieť v kvalifikačnej skupine s Nemeckom, Rakúskom a Lotyšskom zaobísť asi bez posíl z najprestížnejšej ligy sveta.

Predseda SOV sa bude usilovať o účasť zámorských Slovákov, ktorí vyjadrili veľkú túžbu reprezentovať aj v kvalifikácii.
"Kópie listu som odoslal aj komisárovi NHL Garrymu Bettmanovi, prezidentovi Medzinárodnej hokejovej federácie Renému Fasselovi i Petrovi Šťastnému," uviedol Chmelár a pokračoval: "V liste sa snažím upozorniť na nevýhodnú pozíciu Slovenska na turnaji. Našu situáciu zhoršuje aj skutočnosť, že ani európske ligy a predovšetkým česká, neprerušia program počas olympijskej kvalifikácie. Na druhej strane možno nakoniec zaberie aj tlak amerického a kanadského hokejového zväzu, ktoré žiadajú dlhší čas na prípravu reprezentácií ako tomu bolo pred štyrmi rokmi v Nagane."