Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hokej: Bondra sa za 4-ročný, 18-miliónový kontrakt odvďačil hetrikom

TASR|2. feb 2001 o 12:46

Washington 2. februára (TASR) - Slovenský hokejista Peter Bondra bol mnohodimezionálnym hrdinom poslednej noci v NHL, keď pár hodín po podpise 4-ročnej, 18-miliónovej zmluvy s Washingtonom Capitals, rozhodol o víťazstve svojho tímu nad Torontom (5:4) 16.

hetrikom kariéry. Ešte jeden v zámorí uctievaný "trik z klobúka" mu chýba na métu jeho legendárneho krajana Petra Šťastného.

Pred sezónou a vlastne dlhé týždne počas nej sa dlho povrávalo o odchode slovenského krídelníka z Washingtonu a pôvodne prejavili vôľu v tomto smere hráč i klub. Lenže Bondra, ktorý mal ako elitný kanonier poslednej dekády uplynulého storočia v NHL svoju najhoršiu sezónu, chytil druhý dych a je absolútnym lídrom svojho tímu. Vedie štatistiky Capitals v počte gólov (30), bodov (55), víťazných gólov (7) i gólov v presilovkách (13). Bondra strelil raz toľko gólov ako ktorýkoľvek z jeho spoluphráčov, 5-krát viac víťazných, pričom v tejto bilancii je v celej súťaži na 2. mieste. Nečudo teda, že mu vedenie klubu ponúklo na podpis rozšírenie zmluvy o ďalšie 4 roky, so sezónnou gážou 4,5 milióna, s opciou na posledné dva roky. Slovák, ktorý by sa 1. júla stal voľným hráčom, zarábal v predchádzajúcich sezónach po 3,75 milióna dolárov.

"Pred sezónou a na jej začiatku to boli pre mňa ťažké dni, ale chcel som získať späť dôveru trénera. Tvrdo som pracoval a podarilo sa to. Po podpise zmluvy a pred zápasom som bol veľmi nervózny. V žalúdku mi lietali motýle. Boli tu moje deti. Nikdy som nehral v NHL za iný klub a zrejme tu aj skončím. Tu sa začala moja kariéra, tu som všeličo zažil za jedenásť rokov a teraz už viem, že tu aj chcem skončiť. Neviem si predstaviť, že by som hral za iný klub. Preto som vôbec nemal pred podpisom kontraktu ťažké rozhodovanie," rozplýval sa Bondra.

Počas slávneho zápasu oslovilo vedenie ligy slovenského útočníka s ponukou, či by nechcel v nedeľňajšom exhibičnom zápase All Stars nahradiť zraneného Jaromíra Jágra. Bondra ponuku taktne odmietol, pretože si už s rodinou naplánoval výlet do zábavného parku "Disney World", čo stručne skomentoval: "Moje deti o tomto výlete rozprávali celý týždeň. Nemôžem ich tam poslať, a neísť s nimi."