Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Hokej: Američan Fox zažije vo Zvolene extraligovú atmosféru

TASR|16. jan 2001 o 16:28

Zvolen 16. januára (TASR) - Úplne poslednou novou tvárou v tíme extraligového hokejového lídra HKM Zvolen v skončenom prestupovom termíne je Američan Aaron Fox. O tom, že jeho príchod sa spája s veľkou neznámou nielen u samotných zvolenských hráčov, ale a

j u funkcionárov klubu, zaznieva pri jeho charakteristikách.

"Celú záležitosť prestupu sme s jeho manažérom Miroslavom Borisom uzavreli v pondelok o 23.45," povedal manažér HKM Peter Ševela. "Veľa o hráčovi neviem, uvidíme, ako sa mu bude dariť."

Riaditeľ klubu František Lehocký: "Je to útočník, naposledy pôsobil v mužstve Milwaukee Admiral. Musí sa nám ukázať a potom sa rozhodne, či v našom mužstve zostane. O nejakej skúšobnej lehote hovoriť nemusíme, dobrého hráča treba párkrát vidieť, rýchlo sa ukáže, čo v sebe ukrýva. Kedy k nám presne docestuje, zatiaľ nevieme."

Podľa slov Františka Lehockého referencie o americkej "líške" vyznievajú nádejne - je vraj rýchly, agresívny, nebojácny, nebojí sa hrať do tela, s mierami 187 cm a 90 kg."

Foxov manažér Miroslav Boris miery Američana upresňuje: "Vysoký 182, vážiaci 85 kg. Šikovný, tvorivý 24-ročný center, so skúsenosťami v IHL v Milwaukee Admiral, predtým v Minnesote. S NHL nemá žiadne skúsenosti. Ak sa osvedčí, mal by do konca sezóny zostať vo Zvolene. Záujem mali taktiež iné kluby, uprednostnili sme Zvolen. Strieľa aj góly, v tejto sezóne mal na svojom konte dosiaľ 33 bodov. Predpokladám, že sa vo zvolenskom tíme osvedčí, so svojimi schopnosťami by mal stačiť na druhú až tretiu lajnu."