Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Höger bude asistentom v bystrickej Dukle

Pochvala. Neraz si ju vyslúžili za sympatický herný prejav mladíci MFK Košice B. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 30. jún 2012 o 00:00

Doterajší kouč futbalovej rezervy MFK Košice Richard Höger odchádza do Banskej Bystrice.

KOŠICE. Tak ako pred časom odišiel za lukratívnejšou súťažou do Prešova, kde pôsobil ako asistent v Tatrane Prešov, teraz zase prijal Richard Höger hodenú rukavicu z Banskej Bystrice na rovnaký post.

Doterajší kouč futbalovej rezervy MFK Košice po tom, čo dostal túto ponuku, rozmýšľal o nej a nelúčil sa ľahko so svojimi zverencami.

Prežil s nimi pekné obdobie a tešilo ho, že talentovaní mládenci sa zdokonaľovali z mesiaca na mesiac.

„Dlho som nad tým uvažoval a spočiatku som ani nechcel z Košíc odísť, ale vzhľadom na to, že situácia v klube je dlhodobo taká, aká je a vyhliadky na zlepšenie veľmi nevidno, som sa predsa rozhodol pre Banskobystričanov,“ poznamenal R. Höger, ktorý sa v zime vrátil k rezerve, pričom to bol jeho druhý comeback k tomuto tímu.

Nevedno, či sa v budúcnosti náhodou neuskutoční aj tretí. Aké obdobie prežil s mladíkmi? „Poznal som väčšinu z kádra, mnohé nádeje prešli mojimi rukami aj v doraste. Problém je v tom, že v klube chýbajú peniaze a to sa odzrkadľuje v nedodržiavaní náležitostí zakotvených v zmluvách. Chlapci to robia teda z lásky a nadšenia, hoci to je možné tiež iba dočasne, hlavne ak sa dostanú do veku a budú sa musieť o seba postarať. Hoci ide len o tretiu ligu, predsa hrať absolútne zadarmo sa donekonečna nedá.“

Už bývalý kouč tiež nemá dosiaľ vyplatené všetky financie, po rozviazaní zmluvy je určený splátkový kalendár na zmazanie podlžností zo strany klubu.

Odvaha im nechýbala

V prípade béčka nie je podstatné hovoriť o umiestnení, hoci konečné poradie je prvým odrazom spokojnosti či rozpakov. Predsa však pre tento tím je prvoradé, aby sa tu rozohrali chlapci, čo budú zaujímaví pre áčko.

„Musia nazbierať skúsenosti, ktoré môžu neskôr zúročiť v náročnejších súťažiach. Napríklad mladíci ako Huk či Duda sa presvedčili, že sa môžu dostať aj vyššie. Talentov je v MFK dosť, ich výchova funguje spoľahlivo, o budúcnosť sa netreba obávať po stránke hráčov.“

Kormidelník sa snažil viesť hráčov k atraktívnej a odvážnej hre bez ohľadu , či to bolo doma alebo vonku. Hráči sa snažili dlho držať loptu vo svojej moci a prispôsobovať hru momentálnemu výsledku či sile súpera.

„Niekedy hendikepom bolo, že pri smelšom spôsobe sa otváral priestor na kontry pre súperov a kvalitnejší rivali vedeli Košičanov potrestať hlavne v domácich zápasoch. Nevyhovárali sme sa na časté menenie kádra, pendlovanie jednotlivcov z áčka, rôzne absencie. Celkove len s pribúdajúcim vekom a počtom odohraných zápasov možno svoj potenciál skvalitňovať,“ komentoval dianie v béčku R. Höger.

Súvisiace články