Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hodinovka dopadla pre Babiaka a Farkašovú

Ilustračná snímka. (Autor: TASR/Henrich Mišovič)
Róbert Andrejov|Publikované 19. sep 2017 o 22:00

Už štvrťstoročie existuje bežecké podujatie Michalovská hodinovka.

MICHALOVCE. Už štvrťstoročie organizuje Atletický klub Michalovce spoločne s mestom bežecké podujatie pod názvom Michalovská hodinovka.

Niekoľko rokov je jeho dejiskom tartanová dráha v areáli Základnej školy na Komenského ulici (predtým sa behalo na futbalovom štadióne).

Tradične sa akcia koná 15. septembra a inak to nebolo ani tentoraz. Na štart sa postavilo 72 bežcov.

Najviac metrov počas jednej hodiny zabehol Bardejovčan Orest Babiak, medzi ženami si prvenstvo vybojovala domáca Alena Farkašová.

Výsledky:

Muži
Konečné poradie: 1. Orest Babiak (JM Demolex Bardejov) 16550 m, 2. Michal Ivančo (ŠK Banské) 16343 m, 3. Jozef Fencik (Active life Sobrance) 16049 m, 4. Richard Stohl (TJ Obal servis Košice) 15957 m, 5. Dominik Orenčák (MBO Strážske) 15863 m
Do 39 rokov: 1. Jozef Fencik, 2. Richard Stohl, 3. Dominik Orenčák
Do 49 rokov: 1. Orest Babiak, 2. Michal Ivančo, 3. Radovan Mandzák (Michalovce)
Do 59 rokov: 1. Pavol Dubovský (ŠK Podbiel), 2. Jozef Juro (OŠK Vinné), 3. Jaroslav Pavlov (AC Michalovce)
Do 69 rokov: 1. Ladislav Rada (MBO Strážske), 2. Zoltán Papp (MBK Veľké Kapušany), 3. Miroslav Kučka (DC Michalovce)
Nad 70 rokov: 1. Peter Pribičko (ŽSR Košice), 2. Gerard Parilak (AC Michalovce), 3. Jozef Lipovský (MBO Strážske)

Ženy
Konečné poradie: 1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 13547 m, 2. Katarína Hamadejová (Orca Michalovce) 12220 m, 3. Zlatka Semanová (O5 BK Furča Košice) 12010 m, 4. Katarína Sikorai (Lastomír) 11229 m, 5. Slávka Halásová (Michalovce) 11059 m
Do 34 rokov: 1. Alena Farkašová, 2. Eva Reiszová (Svinica Košice-okolie), 3. Veronika Papinčáková (VVS Košice)
Nad 35 rokov: 1. Katarína Hamadejová, 2. Zlatka Semanová, 3. Katarína Sikorai

Juniori: 1. Martin Illéš (Spartan Patriot Team Vranov), 2. Michal Mruz (IV.ZŠ Michalovce), 3. Michal Klein (GĽŠ Michalovce)
Juniorky: 1. Simona Ondo-Eštoková (Michalovce)

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.