Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hoci postup nebol reálny, tréner policajtov očakával od mužstva viac

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Košice - Vodní pólisti ŠKP Košice neboli na turnaji 1. kola Pohára víťazv pohárov v maďarskej Budapešti horúcimi favoritmi na postup, keďže ich

družstvo prešlo v lete znovu omladzujúcim procesom. Napriek tomu sa čakalo, že by sa s nemeckým Duisburgom o druhú priečku mohli pobiť a pokúsiť sa o prekvapenie. Nestalo sa, nemecký tím triumfoval jasne 7:2. Košičania potom zdolali írsky Dublin 8:5 a podľahli domácemu Vasasu Budapešť 3:12. Policajti teda obsadili nepostupovú tretiu priečku a s pohárovou Európou sa rozlúčili.

"Postup zo skupiny nebol reálny. Vedeli sme, že Nemci ťahajú v domácej lige veľmi dobrú sériu a Maďari boli jasnými favoritmi, veď sú minuloročnými víťazmi PVP. Napriek tomu som očakával trochu viac tak od starších hráčov ako aj od mladých. Mužstvo som prebral pred dvoma mesiacmi a za taký krátky čas sa zázraky urobiť nedajú, ale myslím si, že sme mohli zahrať lepšie. Už v záverečnom zápase proti domácim sa na našu hru dalo celkom dívať a nemuseli sme ani tak vysoko prehrať. V dueli proti Duisburgu nám však chýbali osobnosti, ktoré by sa dokázali strelecky presadiť. Dať dva góly je málo, s tým sa nedá vyhrávať. Keby sme prehrali trebárs 5:7 či 5:8, bolo by to v poriadku. Takisto proti Írom je 8:5 málo, mali sme vyhrať napríklad 12:5," zhodnotil v skratke účinkovanie v Budapešti tréner ŠKP Sabols Eschwig-Hajts. "Osem hráčov účinkovalo v európskej pohárovej súťaži prvýkrát, dúfam, že nabrali dobré skúsenosti. Neostáva nám nič iné, len veľmi veľa pracovať."

Stop pre prípadné postupové chúťky Košičanov znamenal prakticky už prvý zápas s Duisburgom, ktorý prehrali 2:7. Predsa len sa čakalo, že policajti odohrajú s týmto súperom vyrovnanejší duel. "Kľúčoví hráči nevedeli streliť góly a takisto ani mladí, hoci v Slovenskom pohári aj oni vedeli dať góly. treba priznať aj to, že nemecký celok bol dosť silný. Očakávali sme, že budú hrať trochu slabšie, ale ukázalo sa, že je to zrelý kolektív." Írsky Dublin bol považovaný za outsidera skupiny, napriek tomu sa s ním ŠKP polovicu zápasu trápilo. Po dvoch štvrtinách dokonca prehrávali 2:3, až potom zapli na vyššie obrátky a stretnutie otočilo. "Žiaľ, v tomto zápase zohrali svoju rolu aj zdravotné problémy. Päť hráčov chytilo horúčku a žalúdočné problémy. K dispozícii som teda mal len osem hráčov, niektorí museli skočiť do vody aj s mierne zvýšenou teplotou. Takéto problémy mali dvaja hráči už pred prvým súbojom s Duisburgom, ale neavizovali mi to, lebo nechceli urobiť v kabíne nervozitu. Dozvedel som sa o tom až po zápase. S Írmi som veril, že vyhráme, hoci rozdiel mal byť vyšší."

Zdravotné nepríjemnosti na pohode nepridali, celok zasiahli v najnevhodnejšej chvíli. "Máme úplne nové mladé družstvo a ešte aj takáto smola. Napríklad aj mne bolo jeden deň zle, ale chválabovhu, rýchlo som sa z toho dostal. Žiaľ, niektorí hráči nie. Boli sme aj u lekára, zrejme to bolo od vody alebo od jedla," dodal na margo nečakaných patálií košickej výpravy kormidelník ŠKP.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.