Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hoci im podkúrili, ambície napokon nespálili

Sportnet|Publikované 3. okt 2005 o 22:00

Poprad Včera si extraligisti spod Tatier vychutnávali voľnejší deň a ten im prišiel vhod po namáhavom susedskom derby s Košicami. Privítali aj to,

že dnes sa nehrá ( čitateľom sa ospravedlňujeme za mylnú informáciu z pondelňajšieho vydania ohľadom utorkového termínu) a najbližšie meranie síl ich čaká v piatok v Liptovskom Mikuláši. Zápas ponímali oba tábory inak. Hostia si ťažkali na to, že nedokázali streliť gól, domáci zase blahorečili dobrej obrane a výbornému Kožuchovi. A tiež tomu, že v zakončení mali o kúštiček viac šťastia a zužitkovali toľko, čo bolo treba na víťazstvo. "Výsledok mohol byť aj iný, ale naša taktika bola správna a účelná. Ustrážili sme víťazstvo i body a to bolo podstatné," rozhovoril sa Pavol Zavacký (na snímke).

Nie celý zápas si počínali hokejisti HK Tatravagónka ŠKP Poprad rovnako usilovne a útočne. Mali pasáže, ktoré boli vlažnejšie a súper prevzal iniciatívu. Veľa ale ovplyvnil vedúci gól Valečka, ktorý síce vniesol viac pohody na domáce hokejky, no zároveň vyburcoval hostí k tomu, aby pridali a pousilovali sa čím skôr vyrovnať. "Niekedy nám podkúrili, tlačili sa pred našu bránku. Keď to porovnám so zápasom v Košiciach, tak kolektív HC bol aktívnejší, agresívnejší a nebezpečnejší než vtedy." Podľa tohto útočníka Popradu prím v celku súpera mala prvá päťka, skúsení útočníci Krayzel, Lipiansky a Bartoš roztáčali kolesá snahy na maximum. Neustále hrozilo nebezpečenstvo a vyrovnanie viselo na vlásku. Vlastne hoci gól Košičania nedali, predsa ho dali, ale taký, ktorý sa podľa rozhodnutia rozhodcov priečil pravidlám. "Myslím si, že bolo zjavné, ako protihráč kopol puk korčuľou."

Na konci merania síl už pribudla aj nervozita, lebo hostia vnímali blížiaci sa záver zápasu a nechceli sa zmieriť s prehrou. Veľa nechýbalo, aby sa naozaj narodilo aj vyrovnanie, ktoré viselo vo vzduchu, ale zásah Halaja bol spásou pre popradské ambície. "Mali sme i trochu šťastia, ale to hrá s nami," riekol mladý útočník. Priznal, že vonku sa mu hrá lepšie. Možno preto, že doma je viac strémovaný, zviazaný a vníma tlak okolia a publika. "Mužstvu je ale jedno, kde vystupuje, pretože naša taktika je stále rovnaká." Postavenie v pelotóne je nanajvýš priaznivé a zároveň motivujúce pre východniarov. S Nitrou sú stále plece pri pleci, možno sa čaká na to, kto prvý zakopne, aby jeho rival mohol získať aspoň nepatrný náskok, ktorý by mohol byť psychologickou výhodou. Ktovie, ako to bude ku koncu tohto týždňa po ďalších vystúpeniach. "Liptáci sú tradične nepríjemní svojou húževnatosťou a nezlomnosťou, odolnosťou. Ich štýl je založený na neustálom korčuľovaní a dôraze v osobných súbojoch. Musíme sa na to pripraviť a čeliť tomuto spôsobu hry."

Pavol hral naposledy s Jasovským a Žemličkom, inokedy sa namiesto českého legionára ukázal Piatak. "S Richardom Žemličkom som hral aj v minulej sezóne, je to vskutku rozhľadený a ostrieľaný borec. Hoci mám pred ním rešpekt, aby som prípadne čosi nepokazil." Mladíci v drese kamzíkov vedia, že sa môžu kedykoľvek spoľahnúť na pomoc mazákov, ale ak čosi lajdácky urobia, dočkajú sa kritickej odozvy od kozákov. Tak to chodí v každom kolektíve. Hlavná vec, aby všetci hrali podľa rovnakých nôt a dreli ako jeden. Pavol sa v ST extralige ukazuje druhý ročník. Nateraz má na konte jeden gól (dal ho Žiline) a jednu asistenciu, v uplynulej sezóne mal bilanciu 5+ 5."Rád by som to prekonal. Šancí som už mal aj teraz dosť, ale chýba mi ešte pokoj v zakončení," dodal Zavacký, ktorému imponuje hra a tvorivá potencia spoluhráča Škoviru. Rád by sa mu niekedy vyrovnal, podľa neho je koho napodobňovať.

Video v permanencii

Bol to dobrý ťah zaradiť namiesto bránkových rozhodcov videorozhodcov, ktorý pomocou kvalitnej techniky skúmajú sporné momenty, aké sa vyskytnú počas extraligových súperení. Už v minulosti sa vyskytli niektoré ošemetné situácie, ktoré prilievali olej do ohňa a brnkali na nervy. Či bolo rozhodnuté tak alebo inak, stále sa našiel niekto, kto nebol spokojný. Teraz má ale strážca pravidiel výrazného pomocníka v podobe videorozhodcu. Táto spolupráca fungovala v nedeľu i v Poprade, keď sa skúmal pokus hosťujúceho hráča. Video odhalilo jeho úmysel, ktorý sa prieči dovolenému a tak sa stav zápasu nemenil. Ktovie, ako by kľučkoval strážca pravidiel Jung, keby sa musel spoľahnúť iba na svoj úsudok a nemal by naporúdzi tohto nestranného pomocníka...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.