Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hochschornerovci suverénni v kvalifikácii

TASR|19. aug 2004 o 12:22

Atény 19. augusta (TASR) - Obhajcovia olympijského zlata deblisti Pavol a Peter Hochschornerovci suverénnym spôsobom zvládli v slalomárskom areáli kvalifikáciu ...

Atény 19. augusta (TASR) - Obhajcovia olympijského zlata deblisti Pavol a Peter Hochschornerovci suverénnym spôsobom zvládli v slalomárskom areáli kvalifikáciu a do piatkového semifinále postúpili úplne bez problémov, s najrýchlejším časom a obrovským náskokom 12,37 sekundy pred druhými Bowmanom so Smithom z Veľkej Británie. Na treťom mieste dopádlovali Česi Volf - Štěpánek so stratou 13,31 s.

Už 1. kolo kvalifikácie naznačilo, že Hochschornerovci majú trať s 20 bránkami, z ktorých bolo šesť protivodných, dokonale prečítanú. Dokonca si dovolili aj niečo, na čo sa neodvážila ani jedna z 11 konkurenčných deblov, keď 12. bránku prešli v oboch kolách napriamo a nie ako ostatní so zadným traverzom. Aj tento moment naznačil, že sú majstri svojich pádiel. Už na prvom medzičase viedli v 1. kole (-0,79), na druhom jasnejšie (-3,08) a dokonca atakovali pre deblistov magickú hranicu 100 sekúnd s výsledným časom 100,13 bez trestných sekúnd. Pred druhými Britmi Bowmanom - Smithom mali náskok 2,12 s.

V 2. kole ukázali taktiež vyváženú pokojnú jazdu bez trestných sekúnd a pred cieľom už ani nezaberali do pádiel. Po dojazde spokojne zamávali fanúšikom a v tvárach mali absolútny pocit spokojnosti.

Populárne dvojičky, ktoré štartovali ako svetové jednotky v úplnom závere, dosiahli to, čo aj pred štyrmi rokmi v Sydney, keď tiež vyhrali kvalifikáciu a po nej sa tešili z titulu olympijských šampiónov.

Súvisiace články