Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hochschornerovci pádlovali v nedostižnej forme

Sportnet|20. aug 2004 o 00:00

Stredajšia medailová eufória skalená rozhorčením nad chybným verdiktom bránkových rozhodcov, ktorí slovenského vodného slalomára Michala Martikána pripravili o zlatú medailu, doznievala včera na diplomatickej úrovni protestným listom slovenskej výpravy.

Obhajcovia olympijského zlata, deblisti Pavol a Peter Hochschornerovci si včera suverénnym spôsobom vybojovali postup do dnešného finále.

FOTO - TASR/EPA

V samotnom kanáli Helleniko sa v dnešnom finále deblkanoistov očakáva druhé zlato pre Slovensko. "Za normálnych okolností je deblovka bratov Hochschornerovcov neporaziteľná. To, čo si Elena vydrela, majú oni od Boha. Čo však neznamená, že by sa o to tvrdým tréningom sami nepričinili," povedal tréner prvej zlatej olympioničky Kaliskej Peter Mráz.

"Hochšíci" suverénne postúpili z včerajšej kvalifikácie najlepším časom, vyhrali s neuveriteľným náskokom 12,37 sekunky. Háčik Pavol Hochschorner: "Zašli sme čisto, mali sme ešte určitú rezervu. Náskok však nič neznamená, v piatok sa začína od nuly. Základom bude zbytočne neťuknúť."

Do dvadsaťčlenného finále súťaže kajakárov postúpil v konkurencii 25 lodí Slovák Ján Šajbidor desiatym najlepším časom. "Zašiel ako vyzretý pretekár, kontroloval si postupovú pozíciu. Hochschornerovci predviedli technickú bravúru," zhodnotil vedúci vodných slalomárov Róbert Orokocký.

Ďalším naším športovcom sa už včera v Aténach nedarilo. Sklamaním bol nepostup strelkyne Andrey Stranovskej, ktorej uleteli holuby, na strelnici Makropulo skončila v kvalifikácii skeetariek až dvanásta. "Nemala som športové šťastie, v každej sérii som sa navyše dopustila chýb, ktoré sa stať nemali. Na teplé počasie sa vyhovárať nebudem, teraz nefúkal ani vietor ako na aprílových pretekoch Svetového pohára. Mrzí ma to, ale so streľbou nekončím, láka ma ďalšia olympiáda v Pekingu. I keď vybojovať si na ňu kvóta plac bude ešte ťažšie ako do Atén," povedala 34-ročná strelkyňa.

V džudisticko-zápasníckom komplexe Ano Liossia nenadviazal na strieborné ťaženie Jozefa Krnáča (66 kg) Zoltán Pálkovács v hmotnostnej kategórii do 100 kg. Už v prvom kole bol nad jeho sily Francúz Ghislain Lemaire, s ktorým prehral na ippon. "Nemôžem na základe jedného zápasu objektívne zhodnotiť jeho výkon na olympiáde. Vo vyrovnanom dueli doplatil na jedinú chybu. Tak, ako prehral, mohol aj vyhrať," povedal tréner Rastislav Mezovský. Po prehre Francúza vo štvrťfinále sa Pálkovács nedočkal ani postupu do opráv a olympiáda sa preňho skončila.

Vzpierač Rudolf Lukáč mal okrem činky vo svojej kategórii do 77 kg za súpera aj vlastný natrhnutý stehenný sval na pravej nohe. Tridsaťštyriročný borec z Ružomberka so sebazaprením dokončil dvojboj v slabšej B skupine, kde pred večerným vyvrcholením najlepších v A skupine mohol skončiť najhoršie na 17. mieste. Plavkyňa Moravcová nastúpila vo večernom finále 100 m kraul.

Súvisiace články