Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hochschornerovci do finálovej jazdy C2 suverénne na čele

TASR|20. aug 2004 o 09:50

Atény 20. augusta (TASR) - Slovenskí vodní slalomári Peter a Pavol Hochschornerovci demonštrovali svoju tohtosezónnu suverenitu v C2 na OH v Aténach aj ...

Atény 20. augusta (TASR) - Bratia Pavol a Peter Hochschornerovci sú na najlepšej ceste obhájiť na divokej vode zlato zo Sydney. Semifinálovú jazdu zvládli vynikajúco a pred finálovou jazdou si vytvorili náskok až 4,50 s pred druhými Francúzmi Quemeraisom - Pennecom, na treťom mieste zaostávali za slovenským deblom Česi Volf - Štěpánek 4,93 s.

Hochschornerovci semifinále s 20 bránkami, z toho 6 protiprúdnych, zvládli s bravúrou podobnou ako v kvalifikácii a jasne naznačili, že ich pri súčasnej forme môže zaujímať jedine zlato. Na štarte sa z 10 lodí všetky usilovaji v prvom rade zmestiť do finálovej šestice, Hochschornerovci však mysleli už ďalej, aby si vytvorili pred finále dostatočný náskok. Opäť si dovolili luxus, akí neriskovali ostatní - 12. bránku zvládli napriamo a aj na nej si ušetrili cenné desatinky. Na poslednom medzičase mali náskok 4,65 s a udržali si ho v podstate až do konca.

Z konkurencie zostali slzy pre plač najmä pre skúsených Čechov Jirasa s Máderom, ktorí do finále so 6 tr. sekundami nepostúpili. Naopak, trochu prekvapili 5. Taliani Benetti - Masoero, úradujúci majstri sveta z vlaňajšieho Augsburgu Becker - Henze dopádlovali semifinále na 4. mieste.

Súvisiace články