Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Hneď na úvod atraktívny súper

Sportnet|22. okt 2008 o 00:00

Prvýkrát v tejto sezóne majú košickí diváci možnosť vybrať sa na basketbalovú Euroligu. Navyše, hneď na atraktívneho súpera. Dnešný súboj Maximy

Broker proti Fenerbahce Istanbul sľubuje zaujímavé predstavenie.

KOŠICE. Stretnutie sa začína v Infiniti aréne už o 17.30 hod., keďže ho v priamom prenose vysiela aj Trojka.

Generálka k spokojnosti

Generálkou na súboj s tureckým zástupcom bolo extraligové stretnutie s Ružomberkom, ktoré dopadlo k spokojnosti, keďže majster vyhral hravo 92:60. "Hrali sme vcelku dobre, agresívne. Konečne sme v slovenskej lige aj dobre vstúpili do zápasu a tomu zodpovedal aj vývoj. Už v prvom polčase bolo rozhodnuté. V obrane sme si pomáhali, a potom sa darilo aj v útoku. Jedine v doskakovaní sme zaostávali, ale to napokon nebolo rozhodujúce. Musíme sa však v tomto zlepšiť," okomentoval desiatu výhru proti Ružomberku v rade za sebou tréner Maximy Broker Štefan Svitek.

Majú niečo za sebou

Dnes však príde súper z iného súdka, jednoznačne s postupovými ambíciami. "Bude to iný zápas, Fenerbahce má kvalitné družstvo. Prial by som si opäť dobrý začiatok stretnutia, aj keď rozhodovať sa bude na konci." Úradujúci turecký šampión má vo svojom strede aj bývalú hráčku Košíc, Bulharku Gerganu Branzovovú. "Je to skúsený celok s dobrými cudzinkami i tureckými reprezentantkami. Majú už niečo za sebou. V prvom kole zvíťazili nad ambicióznym Vilniusom, čo tiež svedčí o tom, že do Košíc príde konsolidované družstvo."

Každý tréning pomáha

Košičanky majú za sebou úspešný štart do Euroligy, keď vyhrali v Montpellieri 67:65. Na výkone však oproti duelu vo Francúzsku budú musieť pridať. "Až čas ukáže, či v Montpellieri budú vyhrávať aj ostatné tímy. Každý duel je iný. Gro nášho celku je nové, takže každý tréning a zápas nám pomáha k zohratosti," dodal Š. Svitek, ktorý v euroligových stretnutiach môže počítať aj s rozohrávačkou Janou Minčíkovou, hoci tá v zápasoch slovenskej extraligy od soboty hosťuje v Prešove.

Súvisiace články