Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hmlu v Steel Arene má na svedomí kombinácia teploty a vlhkosti

Hustá hmla znepríjemňovala hokejistom hru a divákom výhľad na plochu. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 22. sep 2014 o 22:00

Počas zápasu Tipsport extraligy medzi Košicami a Banskou Bystricou si fanúšikovia miestami pretierali oči.

Počas nedeľňajšieho zápasu 5. kola Tipsport extraligy medzi HC Košice a HC 05 Banská Bystrica (4:2) si fanúšikovia miestami pretierali oči. Nielen pre výkon svojho mužstva, ale o niečo viac museli zaostrovať zrak, aby dokázali rozlúštiť dianie na ľade.

KOŠICE. Hmla, ktorá sa prevaľovala nad ľadovou plochou, im pohodlie nezvýšila, a tak sa našli kuvici, ktorí snovali rôzne konšpirácie a žiadali vysvetlenie.

Niektoré diskusné príspevky na sociálnych sieťach ohromovali.

Preto sme oslovili jedného z najpovolanejších, technického manažéra Steel Areny Vladimíra Kanuščáka, aby do problému vniesol viac svetla.

„Popravde, nič mimoriadne sa nedialo. Iba príroda dala najavo, že v niektorých prípadoch je silnejšia než technika a ľudský um. Jednoducho zviezlo sa dokopy niekoľko negatív a výsledok bol taký, aký ho vnímali diváci na štadióne. Išlo o to, že pomerne teplé počasie v kombinácii s nízkym tlakom a vysokou vlhkosťou, ktorej ešte pridal nedeľný dážď, vytvorili podmienky pre tvorbu tejto hmly. My sme to registrovali už v sobotu večer a počas celej nedele. Robili sme, čo sme mohli, ale výsledok nikoho neuspokojil.“

Aj na fakt, že pred všetkými tretinami sa zdalo, že sa tento prírodný úkaz podarilo zo Steel arény vyhnať, mal V. Kanuščák prichystanú odpoveď: „Samozrejme, pred úpravou ľadu sa otvára veľká brána, ktorou prichádzajú rolby. Ony samé svojim vírivým pohybom i teplou vodou spolu s miernym prievanom na chvíľu mraky hmly odstránili, ale po ich odchode a uzavretí štadióna sa všetko vrátilo. Proste, technika ťahala tentokrát za kratší koniec, hoci všetko klapalo a dupalo na plné obrátky a obslužný personál robil, čo mohol.. Objavia sa takéto dni a nielen v Košiciach. Netreba v tom hľadať žiadnu senzáciu,“ uzavrel nepríjemnú tému V. Kanuščák.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.