Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Hlavným cieľom pivovarníkov je záchrana

Sportnet|Publikované 17. mar 2009 o 00:00

V tomto roku majú futbalisti vo Veľkom Šariši dôvod na oslavy, keď futbal v tejto obci oslavuje okrúhle 90. výročie svojho založenia. Tešil sa z

viacerých úspechov, pričom sa nevyhol ani sklamaniam, ktoré prináša tento nevyspytateľný a krásny šport. Vedenie klubu nie je príliš spokojné s účinkovaním seniorského celku v najvyššej regionálnej futbalovej lige, ktorý balansuje na hrane zostupu.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Ten si však vedenie ani hráči nechcú pripustiť, keď futbalový klub oslavuje v tomto roku okrúhle výročie. Aj preto sa snažili zimné mesiace využiť čo najlepšie na prípravu.

Nespokojnosť s polčasom sezóny

S vystúpeniami v jesennej časti sa ani po niekoľkých mesiacoch nevie zmieriť predseda klubu Pavol Heldák, ktorý skoro štyri desiatky rokov v klube zastával viaceré funkcie. "V našom tábore zavládlo veľké sklamanie nielen s jesenným umiestnením v treťoligovej tabuľke, ale aj herným prejavom mužstva. V lete odišlo viacero skúsených hráčov, ktorých sa nepodarilo adekvátne nahradiť. Mladší nepotvrdili výkonnosť tretej ligy. Prišli zranenia Macáka i Szücsa, ďalej nečakané odchody Hritza do Moldavy a Kubánku do Sabinova, čo ešte viac oslabilo omladený káder. Tieto zmeny by zamávali aj inými klubmi, nielen naším. Odohrali sme niekoľko dobrých stretnutí, ale ukázalo sa v zápasoch v Krásnej, v Giraltovciach či na Lokomotíve, že nám chýbajú skúsenosti a dobre rozohrané zápasy sme nedotiahli od úspešného konca. V jesennej časti sme získali 18 bodov, ktoré nás držia tesne nad zostupovou priepasťou a sú adekvátne mužstvu, aké sme mali," konštatuje P. Heldák.

Káder sa opäť obmenil

Počas zimnej prestávky nastali zmeny nielen na trénerskej lavičke, ale aj v kádri. Prípravu mužstvo absolvovalo v domácom prostredí, kde malo vytvorené adekvátne podmienky. "S novou trénerskou dvojicou Mariánom Semenčíkom a Mariánom Prusákom chlapci začali trénovať od 13. januára. Využívali sme telocvičňu, malé ihrisko s umelým trávnikom a okolité terény. Uvažovali sme o krátkom sústredení, ale vzhľadom na zranenie, choroby i pracovné zaneprázdnenie hráčov sme od tejto myšlienky ustúpili. Bez kompletného kádra by sústredenie nesplnilo svoj účel. Chlapci trénovali tri- až štyrikrát v týždni a počas víkendov sme odohrali prípravné zápasy. Bolo ich dosť a dosiahli sme viac víťazstiev ako prehier. Stretli sme sa so súpermi od piatej po druhú ligu a hoci máme priaznivú bilanciu, až samotná odveta ukáže, ako na tom sme po hernej stránke. Snažili sme sa káder doplniť a skvalitniť. Dohodli sme sa na hosťovaní brankára Lukáča z Bardejova i Marhevského zo Sniny. Z Prešova prišiel Miro Keresteš, z Giraltoviec jeho brat Vlado. V útoku sa budeme spoliehať na góly Kizáka z Lipian. Zo Sabinova sa vrátil Kubánka a trénuje s nami aj Seman z Ľubotíc," prezradil P. Heldák. V jarnej časti trénerská dvojica Semančík - Prusák nemôže počítať s Pribišom, ktorý odišiel do Giraltoviec. Jendruš posilnil Lipany a Hricov šiel do Rakúska. Dlhodobo zranená je aj pätica hráčov Macák, Juraško, Hanudel, Eliaš a Mathé. Na druhej strane v kádri rátajú s uzdraveným Szücsom i Martinom Vasiľom. "Každý polrok nastáva v kádri pohyb hráčov oboma smermi. Neviem, čím to je, že nedokážeme káder stabilizovať a zabudovať aj viacerých talentovaných odchovancov, ktorí na sebe nechcú pracovať. V tomto roku oslavujeme deväťdesiatiny a záchrana v tretej lige by bola pekným darčekom," prezradil P. Heldák, pre ktorého je to osobný cieľ.

Súvisiace články