Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hlavný rozhodca nedopískal zápas v Poprade

Vyrovnaný boj. Poprad prehral s Nitrou po samostatných nájazdoch. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 13. okt 2013 o 22:00

Až samostatné nájazdy rozhodli o víťazovi zápasu medzi Popradom a Nitrou.

Až samostatné nájazdy rozhodli o víťazovi zápasu medzi Popradom a Nitrou. Po bezgólovom výsledku po 65 minútach strelil víťazný gól hosťujúci Roman Tománek a extra bod navyše tak pod Tatrami získali Nitrania.

POPRAD. O vzácnej vyrovnanosti včerajšieho súboja na popradskom ľade svedčí pomer striel na bránu po 65 minútach.

Ten bol vyrovnaný 35 ku 35. Viac vyložených gólových príležitostí si počas duelu vytvorili kamzíci, no tutovky Lapšanského, Sýkoru či Mlynaroviča ostali nevyužité.

Hoci v bránke domácich podal výborný výkon gólman Dušan Sidor, po zápase mu po tesnej prehre nebolo príliš do spevu.

„Škoda, že sme nezískali dva body, mohli sme aj tri, pretože viackrát sme tam mali prázdnu bránu, trafili sme aj pár tyčiek. Podľa mňa sme si zaslúžili, aby sme tento zápas vyhrali v riadnom hracom čase. Na konci, v samostatných nájazdoch, mal viac šťastia súper,“ povzdychla si po smoliarskom súboji popradská brankárska jednotka.

Oba tímy počas celého zápasu pozorne bránili a keď sa k tomu pridali kvalitnými výkonmi obaja gólmani, diváci museli na presný zásah čakať až do samostatných nájazdov

. „V šatni sme si po druhej tretine povedali, že to skúsime rozhodnúť, zatlačili sme súpera, no gól sme nedali. Škoda, že sme to tam nepretlačili,“ poznamenal Sidor.

Hlavný rozhodca si poranil koleno

V predĺžení dosiahla Nitra gól, ktorý však čiarový rozhodca po konzultácii s videorozhodcom kvôli hre vysokou hokejkou neuznal. Hlavný rozhodca Milan Novák si totiž v 55. minúte zranil koleno a zápas nedopískal.

Všetky jeho kompetencie tak prevzali čiaroví arbitri Rastislav Gajan a Juraj Tornay.

Ako povedal Sidor, na 95 percent si bol istý, že gól uznaný nebude, keďže videl hru vysokou hokejkou. V nájazdoch ho však prekonali Ručkay i Tománek, čo ho dosť hnevalo.

„Škoda, prešlo to cezo mňa, takže ma to mrzí, že to takto skončilo.“ V piatkovom zápase v Košiciach sa predstavil s novým dizajnom prilby, na ktorej sa vyníma popradský kamzík. „Každému sa páči, keď má brankár niečo na prilbe. Aj podľa mňa to vyzerá lepšie, tak som si tam dal kamzíka,“ podotkol Sidor.

Ďalšou kuriozitou včerajšieho stretnutia bolo, že tréner Popradu Milan Jančuška si musel vziať v tretej tretine oddychový čas z dôvodu Sidorových technických problémov.

„Odtrhol sa mi ramienok na starších betónoch, tak som si to musel ísť napraviť,“ ozrejmil Dušan Sidor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.